miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z czego zrobiona jest piłka nożna – poznaj historię

0 1 111

Piłka nożna to sport, który od lat przyciąga na stadiony i przed telewizory miliony kibiców. Wiele osób poznaje historię całej dyscypliny sportowej, aby jak najbardziej wczuć się w klimat wydarzeń i całych rozgrywek. Liczą się nie tylko zawodnicy i trenerzy, ale także sam ekwipunek potrzebny do odbycia meczu. Tutaj pojawia się pytanie – z czego zrobiona jest piłka nożna? Przekonajcie się.

Z jakiej skóry jest piłka nożna? – Historia
Aby można było określić się fanem danej dziedziny, to trzeba znać ją właściwe od tak zwanej podszewki. Nie liczą się tylko obecne aspekty, wydarzenia, czy ludzie, ale także przeszłość, którą tę teraźniejszość ukształtowała. Piłka nożna również ma swoje korzenie i historię, dzięki której jest aktualnie najpopularniejszym sportem na świecie. Wiadomo, że rola nie tkwi wyłącznie w zawodnikach.

Liczą się również aspekty, takie jak ekwipunek potrzebny do odbycia się całej rozgrywki piłkarskiej między dwoma drużynami. Mamy tu na myśli piłkę, na którą mało kto zwraca uwagę, choć jest ona kluczowa w całym meczu. Bez niej nie doszłoby do powstania tak ważnego w naszym kraju sportu. Z czego zrobiona jest piłka nożna? Odpowiedź poznacie poniżej.

Zanim jednak poznacie historię tego ważnego elementu, to warto, byście wiedzieli o ciekawej promocji dla fanów piłki nożnej i nie tylko. Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem wyniku, to bezsprzecznie przyda wam się superbet bonus. Dzięki użyciu go podczas rejestracji u bukmachera otrzymacie atrakcyjne promocje, z których możecie skorzystać, obstawiając zakłady.

Z czego zrobiona jest piłka nożna?
Wiele osób będących fanami piłki nożnej w pewnym momencie zadaje sobie pytanie, z czego zrobiona jest piłka nożna. Jest to trafna zagwozdka ze względu na niemałą wytrzymałość tego ekwipunku podczas starć na boisku. Większość piłek charakteryzuje się tak zwanym kształtem kulistym, natomiast mogą mieć inne kształty. Jednym z trafnych przykładów jest, chociażby elipsoida obrotowa.

Jak wszyscy wiemy, wewnątrz piłki nożnej znajduje się powietrze, dzięki czemu ta zachowuje swój kształt. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób cała kula jest zszyta, a także właściwie, z czego została wykonana. Zacznijmy od pierwszej kwestii, czyli sposobu szycia. Piłki nożne najczęściej szyje się z 32 łat (elementów, kawałków materiału), które znajdują się w określonych kształtach.

Aż 20 z wymienionych łat, to sześciokąty foremne, natomiast pozostałe 12 z nich, to pięciokąty foremne. Co jednak z materiałem, z którego są one wykonane? Otóż piłki nożne wyglądają na zrobione ze skóry i są właściwie z niej wykonane. Do produkcji piłki nożnej używa się bowiem skóry syntetycznej typu PU lub PCV. Innym wyborem w tej kwestii jest mieszanka PU wraz z PCV.

Wytrzymałość piłki nożnej
Skoro już odpowiedzieliśmy na pytanie, z czego zrobiona jest piłka nożna, to warto skupić się także na tym, skąd pojawiła się jej wytrzymałość. Jak wiadomo, na boisku dochodzi do wielu starć właśnie z jej udziałem. Jak ta kula nie rozpada się z tego powodu? Wszystko za sprawą używania wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia, ale i produkcji.

Wiele oczywiście zależy od wykonania piłki, jednak na boiskach, gdzie grają najlepsi na świecie, nie znajdziemy źle wyprodukowanych piłek. Najczęściej są one robione ręcznie, aby zachować jak największą precyzję w ich produkcji. Dzięki temu otrzymujemy produkt, którego kopnięcie, czy uderzenie nie będzie żadnym problemem, gdyż forma pozostania taka sama.

Warto zainwestować w dobrą piłkę nożną, gdyż kryje się za nią ciężka praca wielu ludzi, którzy zapewniają wam najwyższą jakość.

Grafika: freepik.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź