miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Turystyka przyszłości, przyszłością Sądecczyzny!

0 767

Nasz projekt to sieć biznesowa funkcjonująca jak system naczyń połączonych, składający się z kilku podmiotów prawnych. Jego współtwórcami są Tomasz Michałowski – Prezes Stowarzyszenia Dla Miasta (Nowy Sącz) oraz Konrad Rogoziński – Prezes Digital Sp. z O.O. i dyrektor projektu Odkryj Beskid i Sądecczyznę. Tworzymy środowisko biznesowo-konsultacyjne wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenia w pracy w turystyce, mediach, marketingu i branżach pokrewnych. Naszym celem jest kreowanie przyjaznego ekosystemu do współpracy branżowej, narzędzi dla potrzeb prezentacji, promocji i odpowiedniej komunikacji marek oraz regionów turystycznych.

Czytaj również: piwniczna.info24 – pozytywne źródło pozytywnych informacji

Zobacz więcej: https://turystykaprzyszlosci.pl/

Wizje rozwoju Sądeckiej turystyki
Misją naszego projektu jest kształtowanie strategii rozwoju turystyki na Sądecczyźnie na kolejne 30 lat we współpracy z środowiskami samorządowymi, akademickimi, biznesowymi oraz pozarządowymi.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji, analizowania potrzeb, planowania i wdrażania istotnych z punktu widzenia turystyki inwestycji.
Obszarem naszych zainteresowań jest prezentacja i promowanie naszych regionów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz tradycyjnych metod w innowacyjny sposób.
Pragniemy wpłynąć na zwiększanie przychodów biznesu turystycznego, zarówno prywatnego jak i publicznego a także poprawę komfortu wypoczynku turystów poprzez tworzenie lepszych i ciekawszych produktów turystycznych oraz standardu obsługi.

Siła synergii
Naszą misją jest również łączenie środowisk, które we współpracy wzniosą rozwój potencjału turystycznego naszego regionu na nowy poziom.
Samorządowcy, przedstawiciele biznesu turystycznego, naukowcy. Teoretycy i praktycy. To z nimi chcemy stworzyć nową platformę wymiany myśli, którą będziemy przekuwać w praktyczne działania wpływające zarówno na promocję naszego regionu, przyciągnie turystów jak i inwestorów.
Tworzymy konkretne, innowacyjne rozwiązania

Portal Turystyczny 360° dla Sądecczyzny. Czym jest?
To największy interaktywny przewodnik turystyczny online. Portal Turystyczny 360° dla Sądecczyzny to innowacyjny system prezentacji wizualnej całego regionu z rozbudowanym podziałem na jednostki samorządu terytorialnego, kategorie tematyczne oraz spersonalizowane propozycje spędzania czasu wolnego w oparciu o osobiste preferencje użytkownika.

Początkowym celem jest zaprezentowanie każdej gminy i najważniejszych miejscowości turystycznych w stopniu podstawowym, by każda miejscowość miała swoją główną, interaktywną panoramę. Wybrane z nich w porozumieniu z włodarzami gmin i biznesem lokalnym będziemy rozwijać i rozbudowywać. Docelowo chcemy zdigitalizować w ten sposób każdą miejscowość z Powiatu Nowosądeckiego, ale wszystko będzie zależeć od chęci współpracy i włączenia się we wspólne działania.

Co jest największym walorem portalu?
Największą wartością jest połączenie bogatej warstwy wizualnej z walorami informacyjnymi i użytkowymi opartymi na nowoczesnych, atrakcyjnych rozwiązaniach technologicznych VR i AR. Zamiast opasłych opisów, interaktywne panoramy sferyczne, rozbudowane spacery wirtualne i interaktywne mapy, bogate infografiki, piękne galerie zdjęć oraz filmów.

Każda prezentacja może być użyta jako osobny byt np. na stronie internetowej obiektu noclegowego, informacji turystycznej czy stronach urzędów jednostek samorządu terytorialnego.

Zaprezentowaliśmy naszą wizję promocji turystycznej i prezentacji regionu Sądecczyzny we współpracy z partnerami z ramienia samorządowego, non-government oraz B2B. Przeczytaj więcej na: https://turystykaprzyszlosci.pl/2023/06/22/konsultacje-dla-samorzadowcow-powiatu-nowosadeckiego-oraz-przedstawicieli-stowarzyszen-i-fundacji/

System modułowy portalu
Bardzo dużym walorem naszego portalu będzie możliwość modułowego rozbudowywania prezentacji danej gminy i miejscowości o dodatkowe miejsca, partnerów, którzy będą figurować zarówno na głównej mapie Sądecczyzny jak i na mapach poszczególnych gmin i miejscowości oraz posiadać tam swoją prezentację opartą o rozwiązania VR, którą w wersji premium będa mogli osadzić u siebie w serwisie internetowym.

Serwisy 360°
Dodatkową konsekwencją działań nad kompleksowym portalem dla całej Sądecczyzny będzie propozycja odrębnych serwisów 360° dla konkretnej gminy, miejscowości lub miejsca. Dla każdej gminy przygotowaliśmy i zakupiliśmy domeny z końcówką 360.pl, ale równie dobrze może to być podstrona oficjalnej strony internetowej lub inna, wybrana domena.

Prace digitalizacyjne dla Starego Sącza i Tylicza
Obecnie pracujemy nad dedykowanymi serwisami dla Starego Sącza oraz Tylicza. Jako miejscowości nagrodzone pakietami digitalizacyjnymi otrzymają one dedykowane domeny, odpowiednio starysacz360.pl oraz tylicz360.pl na których będą zawarte wydzielone prezentacje dotyczące tylko tych miejscowości. Serwisy te mogą stanowić wyjątkową wizytówkę prezentacyjną dla celów swojej promocji.

Darmowa wizytówka 360
W ramach programu pilotażowego dla wybranych partnerów projektu przewidujemy stworzenie bezpłatnych wizytówek VR i osadzenie ich na głównej interaktywnej mapie i spacerze wirtualnym.

Dowiedz się więcej: https://promo.odkryjbeskid.pl/

W czerwcu 2023 roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić pierwsze konsultacje marketingowe Turystyki Przyszłości dla samorządów, organizacji non-profit i biznesu turystycznego. Gospodarzem wydarzenia, który odbył się w Dworze Starostów w Muszynie był Burmistrz Muszyny dr Jan Golba.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź