Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sąd zmienił środki zapobiegawcze. Kaucja za Koguta częściowo zwrócona

0 218

W związku z zarzutami, jakie postawiła w styczniu prokuratura Stanisławowi Kogutowi, zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. W imieniu Sądeczanina zapłacono kaucję w wysokości 1 mln złotych oraz dostał on zakaz opuszczania kraju. Na wniosek obrońców senatora prokuratura zmieniła środki zapobiegawcze.

 

Czytaj również: Stanisław Kogut prosi o przebaczenie. Senator czuje potrzebę pojednania

 

25 stycznia Stanisław Kogut został przesłuchany przez prokuraturę, która postawiła mu trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Oprócz tego zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia w wysokości miliona złotych oraz zakaz opuszczenia kraju.

Jak podaje portal Interia obrońcy senatora złożyli zażalenie odnośnie zastosowanych środków zapobiegawczych. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód rozpoznał pismo, ale nie uwzględnił go w całości, tylko zmienił decyzję prokuratury na korzystniejszą dla podejrzanego. Decyzją sądu poręczenie majątkowe zostało obniżone do kwoty 600 tys. złotych, a zakaz opuszczania kraju przez Stanisława Koguta został uchylony.

Interia podaje również, że Leszek Sroka z Prokuratury Regionalnej w Katowicach zaznaczył, że sąd obniżył poręczenie majątkowe, uznając, że jest to kwota, która we właściwy sposób zabezpieczy dalszy tok postępowania i uznał, że zakaz opuszczania kraju nie jest konieczny.

W związku z tą decyzją kwota 400 tys. zł z wpłaconej w imieniu Sądeczanina kaucji zostanie zwrócona.

 

Więcej na temat St. Koguta pisaliśmy tutaj: W zamian za darowizny Kogut obiecywał załatwiać sprawy? Znamy szczegóły śledztwa

 

Opr. MK
Źródło: Interia.pl
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.