miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pierwszy kurs szynobusu już 2 maja!

0 638

W związku z planowanym zamknięciem Mostu Heleńskiego dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic zaplanowano komunikację zastępczą. Obejmuje ona m.in. szynobus oraz zmianę tras i godzin odjazdów autobusów MPK. Oprócz tego planowane jest wykonanie parkingu przy ul. Krakowskiej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zamykają Most Heleński… również dla pieszych!

 

Pierwszy kurs szynobusu, stanowiącego komunikację zastępczą na czas wyłączenia z ruchu Mostu Heleńskiego będzie mieć miejsce już 2 maja. Kolejne kursy zaplanowano na 4 maja. – Chodzi o to, aby tak można było przygotować się do kursowania szynobusu. Od poniedziałku 7 maja szynobus będzie kursować już regularnie, zgodnie z rozkładem jazdy przez cały okres trwania budowy – zaznaczał dzisiaj (11 kwietnia) Grzegorz Mirek z MZD w Nowym Sączu.

Szynobus będzie kursował w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 19.00. – Pierwszy kurs szynobusu będzie odbywać się z Dworca PKP w Nowym Sączu o godz. 5.50. Natomiast pierwszy kurs z osiedla Helena w kierunku dworca będzie o godz. 6.10. Mamy piętnaście par kursów, jeżeli chodzi o szczegóły kursu, będą one dostępne m.in na stronie MPK i Urzędu Miasta – mówi Grzegorz Mirek.

Przypominamy, że szynobus będzie bezpłatny. Więcej na ten temat: Nowy Sącz: Szynobus będzie bezpłatny! 30 kursów dziennie

Jak zaznacza dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, kursowanie szynobusu będzie ściśle powiązanie z kursowaniem autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zmiany nastąpią m.in. na liniach 33, 34, 42 i 41.

Linie 33 i 34 będą kursować na swoich trasach i będą dowozić pasażerów do przystanku zlokalizowanego w miejscu, z którego będzie odjeżdżać szynobus. Linia 42 zostanie zmodyfikowana i będzie kursować na trasie Dworzec PKP – Rynek – ul Tarnowska – Obwodnica Północna – ul. Marcinkowicka – ul. Jagodowa – ul. Dunajcowa. Do momentu zamknięcia skrzyżowania po stronie Heleny linia 42 z ul. Dunajcowej będzie wjeżdżać w ul. Krakowską, potem w ul. Marcinkowicką i w stronę Obwodnicy Północnej. Po zamknięciu skrzyżowania, gdy już nie będzie możliwości przejazdu ul. Krakowską w związku z prowadzonymi pracami, linia 42 będzie kursować do pętli autobusowej na ul. Dunajcowej. Dołożone zostaną także kursy na tej linii. Natomiast linia 41 będzie kursować tylko do Rynku – wyjaśniał dyrektor MZD i dodał, że szczegółowe informacje dotyczące zmian pojawią się m.in. na stronie MPK w Nowym Sączu.

Więcej na temat zamknięcia mostu: Z OSTATNIEJ CHWILI: Znamy datę zamknięcia Mostu Heleńskiego!

Jak zaznaczał Grzegorz Mirek, trudno jest obecnie powiedzieć, jakie są faktyczne potrzeby kursowania autobusów i jak będzie wyglądać sytuacja na drogach po zamknięciu mostu, a potem skrzyżowań po jego obu stronach. Dodał także, że jeżeli wystąpią problemy, trasy przejazdu autobusów będą zmieniane, aby wszystko pozostało powiązane z kursami szynobusu.

Oprócz tego, aby ułatwić przesiadanie się na komunikację zbiorową, planowane jest utworzenie miejsc parkingowych. – Planujemy wykonanie parkingu dla kierowców wzdłuż ul. Krakowskiej od torów kolejowych w kierunku stacji paliw, tak aby kierowcy, którzy będą chcieli dostać się do szynobusu, mogli sobie tam zostawić samochód. Będzie wydzielony pas z uwzględnieniem wjazdów, na których nie można parkować – zaznaczał Grzegorz Mirek.

 

 

MK
Fot. Archiwum, MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.