Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Przed nami burzowe popołudnie!

0 310

Ostatnie dni, w porównaniu do zeszłego tygodnia były ładne i słoneczne. Dzisiaj (23 maja) pogoda ta może ulec zmianie za sprawą napływającego ciepłego oraz zasobnego w wilgoć sektora zbudowanego z polarno-morskiej masy powietrza. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie.

 

Czytaj również: Dziecięcy Gang w Nowym Sączu! Zobacz materiał Uwaga TVN [WIDEO]

 

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje na dzisiaj (23 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00 wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej.

Polscy Łowcy Burz zaznaczają natomiast, że poszczególne ośrodki burzowe będą przybierać postać zarówno pojedynczych komórek, jak i słabo zorganizowanych formacji wielokomórkowych. Niewielki ruch powietrza w swobodnej troposferze objawi się wolną i bardzo wolną prędkością przemieszczania chmur kłębiasto-deszczowych, co w konsekwencji doprowadzi do wystąpienia nadmiernych sum opadowych, skutkujących lokalnymi podtopieniami i zalaniami. Najmocniej wypiętrzone ośrodki burzowe będą również generować opady gradu o średnicy do 2-3 centymetrów (możliwe całkiem duże akumulacje), punktowo silne porywy wiatru, a także sporą ilość wyładowań atmosferycznych. Kulminacyjna faza aktywności zjawisk burzowych (im dalej na południe, tym burze będą wykazywać się większym natężeniem) spodziewana jest w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

 

Opr. MK
Źródło: Serwis pogodowy IMGW-PIB, Polscy Łowcy Burz
Fot.: pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.