Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wybrali warianty przebiegu Sądeczanki! [ZOBACZ WIZUALIZACJE]

0 337

Dzisiaj (15 stycznia) w siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie odbyło się spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami, na którym zaprezentowane zostały dwa warianty A i B korytarzy przebiegu dk 75 tzw. „Sądeczanki”. Spośród 26 przedstawionych wariantów, wybrano dwa do dalszych prac nad dokumentacją.

W ciągu 2017 r. odbyło się 15 spotkań z mieszkańcami i samorządami w gminach, wpłynęło 10 655 głosów w sprawie korytarzu przebiegu drogi, w tym : 1824 wypełnione ankiety, 880 wniosków indywidualnych i 7951 podpisów na wnioskach grupowych. Na podstawie wniosków i sugestii mieszkańców i samorządów przeanalizowano 26 wariantów przebiegu korytarzy co wynosi 1800 km hipotetycznych dróg – informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w krakowskim oddziale GDDKiA.

Poszukiwano przebiegów, które umożliwią spełnienie parametrów technicznych wymaganych dla drogi dwujezdniowej głównej przyspieszonej, na tle ukształtowania terenu, z uwzględnieniem terenów osuwiskowych oraz czynników społecznych. – Podstawowym kryterium społecznym była minimalizacja wyburzeń budynków. Uwzględniano także wszelkie kolizje z terenami cennymi przyrodniczo – dodaje Iwona Mikrut. W wyniku analizy przebiegów 26 wariantów korytarzy wybrano dwa warianty do dalszych prac nad dokumentacją.

Do wykonania są jeszcze m.in. badania geologiczne, inwentaryzacja przyrodnicza, analizy ekonomiczne i społeczne, po wykonaniu których przygotowana zostanie dokumentacja do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.
 
Projektowana droga o długości ok. 50 km ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, wjeżdżać na nią można będzie na skrzyżowaniach nie poprzez zjazdy indywidualne. Wykonane zostaną drogi dojazdowe, którymi odbywał się będzie ruch pomiędzy skrzyżowaniami – wyjaśnia Mikrut.

Marek Jaśkiewicz, Fot.: GDDKiA.

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.