Obronili „twierdzę K47”! Sandecja znowu zwycięża przy pełnych trybunach [ZDJĘCIA]

4 1 248

Drugi domowy mecz znowu zakończył się szczęśliwe dla zespołu Sandecji Nowy Sącz, która po ciężkim i wyrównanym boju pokonała ostatecznie drużynę Stomilu Olsztyn 1:0. Trafienie na wagę zwycięstwa zanotował kapitan biało-czarnych – Dawid Szufryn.

Czytaj również: Tak będzie wyglądał nowy stadion Sandecji! [ZOBACZ WIZUALIZACJE]

Sądecki zespół podobnie jak w poprzednich meczach, zanotował bardzo dobry początek spotkania. Piłkarze Tomasza Kafarskiego od pierwszych minut ruszyli do szaleńczych ataków na bramkę rywala. Niestety, nie udało się zamienić ich na bramki. W 12. minucie meczu goście szybko mogli ostudzić zapędy Sandecji, na szczęście w sytuacji „sam na sam”, Michał Góral przestrzelił nad bramką Kozioła. Do końca pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn walczyli już głównie w środku pola i na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy znowu należał do gospodarzy. Po strzale Flaszki piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Stomil próbował wyprowadzić jakąkolwiek akcję, jednak zawodnicy z Olsztyna niemal odbijali się od szczelnej defensywy Sandecji. Niestety miejscowi również nie mieli lepszego pomysłu na pokonanie bramkarza gości. Ten stan zmienił się dopiero w 72. minucie meczu. Po doskonałym dośrodkowaniu Małkowskiego z rzutu rożnego, do piłki doszedł Szufryn, który strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Piłka co prawda odbiła się jeszcze od Tomasza Wełnickiego, ale to „Ciufa” został zapisany jako zdobywca bramki. To trafienie pozwoliło ostatecznie na zdobycie kompletu punktów. Najważniejszą nagrodą dla piłkarzy była jednak radość prawie 3 tysięcy kibiców, którzy szczelnie wypełnili stadion przy Kilińskiego.

Sandecja po sześciu kolejkach z dziewięcioma oczkami na koncie zajmuje szóste miejsce w pierwszoligowym zestawieniu.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 1-0 (0-0)

Bramka: Dawid Szufryn 72′.

Żółte kartki: Miłosz Kałahur, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak – Volodymyr Tanchyk, Lukáš Kubáň, Remigiusz Szywacz, Łukasz Jegliński.

Sandecja: Marek Kozioł – Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis – Damian Chmiel (73′ Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur – Dawid Flaszka (62′ Mateusz Klichowicz), Mariusz Gabrych (90+1′ Adrian Basta).

Stomil: Michał Leszczyński – Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz – Piotr Głowacki, Miłosz Trojak, Marcin Stromecki (79′ Łukasz Jegliński), Grzegorz Lech, Volodymyr Tanchyk (75′ Tomasz Zając) – Michał Góral (73′ Rafał Śledź).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 2 883.