miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ukradli konsolę do gier! Zarejestrowała ich kamera monitoringu

0 108

W poniedziałek (20 sierpnia) ok. godz. 17:00 w jednej z galerii handlowych na terenie miasta Nowego Sącza dwóch młodych mężczyzn ukradło konsolę do gier o wartości blisko dwóch tysięcy złotych. 19-latek i 20-latek na swoim koncie mieli już podobne występki, a za całokształt grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Rytro: Zniszczyli tablice informacyjne, kiosk, kosz i reklamy! Zostali zatrzymani [ZDJĘCIA]

 

– Mężczyźni szybko oddalili się z miejsca kradzieży, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji dotyczącej rysopisu sprawców udali się w możliwe miejsce przebywania wskazanych osób. W trakcie kontroli przy jednej z sądeckich ulic policjanci Ogniwa Wywiadowczego zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających wcześniej podanemu rysopisowi. Były to osoby znane policjantom z wcześniejszych, licznych kradzieży. Obaj mężczyźni ubrani byli, tak jak podczas dokonywanej kradzieży. Mężczyźni podczas legitymowania nie posiadali przy sobie skradzionego sprzętu, jednak przyznali się policjantom, że byli razem w galerii i dokonali kradzieży konsoli do gier. 19-latek i 20-latek zostali zatrzymani i trafili do sądeckiej komendy. Jak ustalili policjanci, kradzież konsoli do gier, to nie jedyna kradzież dokonana przez zatrzymanych mężczyzn. Prócz skradzionej konsoli, na przełomie lipca i sierpnia mężczyźni w sądeckich galeriach dokonywali jeszcze kilku innych kradzieży, w tym kosmetyków, słodyczy, gier komputerowych oraz sprzętu elektrycznego, starty powstałe w wyniku kradzieży sięgnęły ponad siedmiu tysięcy złotych – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W środę (22 sierpnia) obaj mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstw z art. 278 KK tj. kradzieży, za co grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź