miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawojowa: Rozpoczęła się Agropromocja 2018! Potrwa aż dwa dni [ZDJĘCIA]

0 2 367

Największa wystawa rolnicza w Małopolsce została oficjalnie otwarta. Blisko 400 firm z branż rolniczych i okołorolniczych oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej i pszczelarzy ma okazję zaprezentować swoje wyroby i usługi. Na stoiskach można nabyć niemalże wszystko.

 

Czytaj również: Borówka amerykańska – modna, smaczna i… wymagająca!

 

– W tym roku mamy już 28. edycję wystawy rolniczej, która jest największą w naszym regionie. W trakcie Agropromocji chcemy zaprezentować najnowocześniejsze rozwiązania w rolnictwie. Nadrzędnym celem wystawy i imprez towarzyszących jest promocja Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem terenów podgórskich oraz górskich. Chcemy pokazać również osiągnięcia gospodarcze i kulturowe regionu. Myślę, że wystawa nabiera rozpędu i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających oraz wystawców. Największą liczbę wystawców stanowi branża rzemiosła ludowego, nie brakuje firm budowlanych, mechanizacyjnych, ogrodniczych. Prezentują się także instytucje finansowe, takie jak banki, firmy ubezpieczeniowe, wszystkie firmy branży produkującej środki produkcji rolnej, gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne. My, jako Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego promujemy również możliwość pozyskiwania środków w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich. Zachęcam wszystkich zwiedzających, aby korzystali ze stoisk Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na wystawę – powiedział Marek Kwiatkowski, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Zainteresowanie Agropromocją jest naprawdę duże, do Nawojowej przybywa ok. 30 do 40 tysięcy zwiedzających z całej Polski, a szczególnie z województwa małopolskiego. W trakcie wystawy rolniczej promowane jest także owczarstwo, odbędzie się konkurs strzyżenia owiec.

Wystawa rolnicza jest okazją do zapoznania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, posłuchania kapel folklorystycznych, które przygotowały bogaty program artystyczny na estradzie, a także do zakupu przeróżnych produktów, od żywności ekologicznej, przetworów rolno-spożywczych, świeżego chleba, tradycyjnych specjałów z pokolenia na pokolenie robionych według tej samej receptury, przez dzieła rękodzielników i twórców ludowych, po sadzonki kwiatów i krzewów do ogrodu. Agropromocja 2018 potrwa do niedzieli 9 września.

W programie m.in.: wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu, wystawy zwierząt: owiec, zwierząt futerkowych, drobiu ptaków ozdobnych i innych, wystawa budownictwa, kiermasz ogrodniczy, kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów, prezentacja ofert agroturystycznych, degustacje regionalnych przysmaków, z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich, występy zespołów artystycznych, przejażdżki konne, strefa gastronomiczna.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź