Łomnica-Zdrój: 26 strażaków ponad dwie i pół godziny walczyło z pożarem poddasza! [ZDJĘCIA]

W sobotę (16 lutego) ok. godz. 19:00 w miejscowości Łomnica-Zdrój w gminie Piwniczna-Zdrój doszło do pożaru poddasza budynku jednorodzinnego. Bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona. Nikt nie został poszkodowany.

 

Czytaj również: Gmina Łącko: Pożar w budynku mieszkalnym! Strażacy ponad godzinę walczyli z ogniem [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że z budynku jednorodzinnego, ze szczelin w dachu wydobywał się dym. Właściciel domu był obecny na miejscu i udzielił informacji, że nikt z domowników nie znajduje się wewnątrz. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu zasilania energetycznego do obiektu, wprowadzeniu strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą do budynku w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęciu działań gaśniczych. Strażacy w trakcie lokalizowania ogniska pożaru otworzyli okna. Po stłumieniu ognia nadpalone elementy wyposażenia przemieszczono na zewnątrz budynku. W podłodze wykonano otwór w celu ugaszenia trudno dostępnych elementów izolacyjnych. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, dodatkowo schłodzono wodą przegrzane powierzchnie. Cały obiekt został sprawdzony urządzeniami na obecność gazów niebezpiecznych, nie stwierdzono zagrożenia. Wszystkie pomieszczania dodatkowo przewietrzono oraz oddymiono – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Łomnicy-Zdroju zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz najbliższych jednostek OSP. Czynności prowadzone przez 6 zastępów i 26 strażaków trwały w sumie ponad dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru nie została jednak ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
budynekjednorodzinnyŁomnica-ZdrójnieustalonaPiwniczna-Zdrójpoddaszepożarprzyczyna
Comments (0)
Add Comment