Spotkanie z ekspertami z Litwy

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka spotkała się z czternastoosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza – Troków, w ramach projektu „Polsko – Litewska strefa dobrych praktyk”. Projekt „Polsko – Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko – Litewskiej Wymiany Młodzieży. Realizatorem projektu jest małopolski Hufiec Pracy.

 

Czytaj również: 145 lat kolei na Sądecczyźnie. Na tory wyjedzie zabytkowy parowóz

 

Pracownicy VšĮ Trakų švietimo centras przyjechali, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.

W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dot. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022; w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości w obszarze wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową – dobre praktyki z Nowego Sącza.

23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy – dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym – w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.

źródło i fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment