miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Domy parterowe: wygodne i nowoczesne! Sprawdź najlepiej oceniane projekty z funkcjonalnymi podziałami na jednej kondygnacji naziemnej

0 250

Domy parterowe łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Jest to szczególnie ważne w przypadku wieloosobowych rodzin, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują dobrze rozplanowanego układu pomieszczeń. Wśród nich powinny znaleźć się także pomieszczenia gospodarcze, które ułatwiają wykonywanie obowiązków domowych. Sprawdźmy najlepsze projekty funkcjonalnych domów parterowych.

Zalety domu parterowego. Innowacyjne podejście do gospodarowania przestrzenią

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę domu parterowego. Dlaczego? Budynek tego typu to praktyczne i komfortowe rozwiązanie, zarówno dla rodziny z dziećmi, jak i osób, dla których ważna jest funkcjonalna przestrzeń ulokowana na jednej kondygnacji. Brak barier komunikacyjnych, jakie stanowią schody, sprawia, że dom parterowy jest również najlepszą opcją dla osób, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się.

Nowoczesny podział, strefa dzień i noc w domu parterowym

Jedna kondygnacja, a na niej wszystkie najważniejsze pomieszczenia. Ten opis idealnie obrazuje domy parterowe. Jak to wygląda w środku? Zazwyczaj osoby zainteresowane projektami domów parterowych decydują się na podzielenie kondygnacji w sposób, o którym decyduje nasłonecznienie. Wyjście na ogród, salon i kuchnia wychodzą na południe, natomiast nocna część, gdzie znajdują się sypialnie i łazienka domowników, znajduje się po drugiej stronie domu. Taki podział sprawia, że mieszkańcy zapewniają sobie o wiele więcej prywatności. W razie wizyty niezapowiedzianych gości, można uniknąć ciekawskich spojrzeń i od razu zaprowadzić odwiedzających do salonu. Nowoczesne i funkcjonalne projekty domów mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Domoweklimaty.pl.

Przegląd domów parterowych – najlepsze projekty

Nowoczesne domy parterowe – sprawdź przegląd najciekawszych projektów i znajdź wymarzony dla siebie. Przedstawiamy projekty domów parterowych, które cechują się funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem, zarówno jeśli chodzi o bryłę, jak i elewację budynku. Wśród nich znajdują się domy o większej, jak i mniejszej powierzchni użytkowej, dopasowane do potrzeb różnych rodzin.

4 Pory Roku II

To dom o powierzchni użytkowej ok. 125 m2. Mieści w sobie 4 przestronne pokoje, duży salon z jadalnią oraz otwartą kuchnią. Takie rozmieszczenie strefy dziennej sprawia, że komunikacja podczas pomiędzy mieszkańcami w strefie dziennej jest ułatwiona. Wychodzą z pokoju dziennego, od razu przechodzimy do holu, wzdłuż którego znajdują się nie tylko pokoje i dwie łazienki, lecz także pomieszczenia gospodarcze, takie jak pralnia, garderoba, kotłownia, spiżarnia oraz dwustanowiskowy garaż. Przy domu znajduje się także duży taras.

 

Adria II

To projekt domu o dużej powierzchni użytkowej, wynoszącej niemal 175 m2. W domu znajduje się ogromna strefa dzienna, w skład której wchodzi salon z jadalnią, otwarta kuchnia ze spiżarnią oraz hol. To doskonała propozycja dla większych rodzin, które uwielbiają przyjmować gości. W domu można znaleźć także liczne pomieszczenia gospodarcze takie jak kotłownia, czy garaż dwustanowiskowy. Do domu przylega duży taras. Jeśli chodzi o pokoje, jest ich 4.

 

Gacek

Gacek to projekt niewielkiego domu o powierzchni użytkowej około 96 m2. Bryła domu przypomina nowoczesny dworek, wygląda naprawdę zjawiskowo. We wnętrzu budynku znajdziemy dwa przestronne pokoje, łazienkę i osobną toaletę oraz kotłownię i mały garaż. Warto zwrócić uwagę na strefę dzienną, która jest naprawdę duża jak na tak mały budynek. Mieści salon z jadalnią oraz otwartą kuchnią, do której przylega spiżarka.

 

Klimek

Klimek to projekt nowoczesnego domu wielopokoleniowego, w którym zastosowano dwa oddzielne wejścia. W domu wykonano wyraźny podział na strefę dzienną, nocą oraz gospodarczą. W nocnej mamy do dyspozycji trzy pokoje i gabinet, łazienkę oraz dwa osobne WC. W dziennej otwartą kuchnię ze spiżarką i salon z jadalnią. Natomiast w strefie gospodarczej znajduje się kotłownia, pralnia, garderoba oraz dwustanowiskowy garaż.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź