miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kto powinien zainteresować się studiami MBA?

0 508

Rynek pracy ulega szybkim transformacjom – zmieniają się także wymagania stawiane wobec pracowników. Pracodawcy zwracają szczególną uwagę na umiejętności miękkie, ponieważ to właśnie one odróżniają pracę człowieka od AI czy robotów. Kolejną kluczową kwestią, dającą przewagę konkurencyjną organizacji, jest szeroka (najlepiej międzynarodowa) sieć kontaktów biznesowych. Ostatnim elementem prowadzącym do sukcesu pozostają kompetencje twarde, czyli specjalistyczna wiedza branżowa i techniczna. Studia MBA oferują programy, które są odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli świata biznesu.

Studia MBA – klucz do kariery międzynarodowej
Dobór kandydatów do programów MBA jest bardzo ważną kwestią – szkoły biznesu dbają, aby studenci mieli podobny poziom doświadczenia i wiedzy, ponieważ jest to koniecznym warunkiem dla efektywnego networkingu. Studia MBA to miejsce, w którym spotykają przedstawiciele różnych branż z międzynarodowych środowisk. Różnorodność jest wielką zaletą tego typu edukacji – pozwala spojrzeć na wyzwania biznesowe z nowej perspektywy, uczy tolerancji i współpracy międzykulturowej. Nawiązane kontakty biznesowe z całą pewnością są pomocne w rozwoju kariery menedżerów, zwłaszcza tych, którzy chcą pracować w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Studia MBA pomagają poszerzyć twardą wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania i rachunkowości, ale poświęcają też wiele miejsca na kształtowanie kompetencji miękkich. Liczne warsztaty, debaty i spotkania z przedstawicielami różnych branż, wzmacniają umiejętności skutecznej współpracy w grupie. Pod okiem doświadczonych trenerów studenci uczą się, m.in. jak prowadzić negocjacje biznesowe oraz jak zarządzać zespołem poprzez odpowiednią motywację.

Wymagania stawiane wobec kandydatów na studia MBA
Menedżer, który chce zostać studentem jednego z programów MBA, musi:

  • posiadać dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia,
  • wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego – zwykle programy MBA są realizowane całkowicie lub w większości w tym języku,
  • mieć kilkuletnie doświadczenie na stanowisku liderskim – liczba wymaganych lat zależy od programu MBA i waha się w granicy od 2 do 5.

Niektóre szkoły oferujące studia MBA wymagają od kandydatów również listów rekomendujących od partnerów biznesowych. Dodatkowo należy przygotować się do egzaminu z języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Jej celem jest poznanie przez komisję rekrutacyjną motywacji, która skłoniła kandydata do aplikowania na studia MBA.

Gdzie warto studiować?
Jednym z najpopularniejszych ośrodków akademickich jest Kraków. To miasto może poszczycić się jednymi z najlepszych uczelni w Polsce. Studia MBA w Krakowie dają możliwość poznania środowiska biznesowego licznych najprężniej rozwijających się branż. Wielu zagranicznych inwestorów zakłada tutaj swoje oddziały i pragnie rozwijać pracowników, aby stali się liderami biznesu w swoim regionie oraz na arenie światowej.

Na szczególną uwagę zasługują studia MBA oferowane przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Szkoła zapewnia najlepszą kadrę dydaktyczną, złożoną z czołowych przedstawicieli świata nauki oraz praktyków biznesu z Polski i zagranicy. Programy edukacyjne są także wspierane przez międzynarodowe firmy o światowej renomie. KSB UEK przestrzega surowych kryteriów doboru kandydatów na studia MBA, co ma duży wpływ na wysoki poziom kształcenia oraz wartościową wymianę doświadczeń pomiędzy studentami programów. Program kształcenia są realizowane przy wsparciu zagranicznych szkół biznesu oraz partnerów z firm o światowym zasięgu.

Studia MBA w Krakowie dają także możliwość uczestniczenia w licznych spotkaniach branżowych oraz corocznym Międzynarodowym Kongresie MBA, którego organizatorem jest KSB UEK. Ludzie świata biznesu uczą się od siebie nawzajem oraz wspierają się, aby budować lepsze organizacje, dbające o potrzeby pracowników, regionu oraz środowiska.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź