miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Można składać wnioski o świadczenie 300+

0 304

Wniosek o świadczenie z programu “Dobry Start” można składać wyłącznie drogą elektroniczną – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy.

 

Czytaj również: Helios zaprasza do kina [Repertuar]

 

Świadczenie z programu “Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

O świadczenie można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Jeśli rodzic będzie składał wniosek za pośrednictwem PUE ZUS, musi mieć profil na tym portalu. Profil PUE można założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracowników ZUS.

Na PUE jest specjalny kreator wniosków przy “Dobrym Starcie”, który pozwoli uniknąć błędów. System poprowadzi krok po kroku do złożenia wniosku.

Informację o przyznaniu świadczenia można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bank lub portal Emp@tia.

We wniosku – oprócz innych danych – trzeba podać: numer rachunku bankowego, na który ma być wypłacone świadczenie, adres mailowy i numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na portalu PUE ZUS.

ZUS poza placówkami
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Poczta Polska i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne. Dzięki porozumieniu w wybranych placówkach Poczty i KRUS pracownicy ZUS będą pomagać przy złożeniu wniosku o “300+” i uruchomieniu profilu na PUE. Ponadto mobilne punkty będą w innych urzędach i instytucjach. Szczegóły  o “Dobrym Starcie” znajdziesz [TUTAJ]

 

Źródło: ZUS o/ Kraków
Fot.bi.im-g.pl

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź