miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Newag ma umowy na dostawę i utrzymanie lokomotyw elektrycznych za ok. 164,08 mln euro

0 932

Newag zawarł z francuskimi spółkami Locomotive Pool Structure 1 SAS oraz Akiem SAS, należącymi do Grupy Akiem, umowę na dostawę 30 lokomotyw elektrycznych wraz z umową na świadczenie usług utrzymania lokomotyw, podała spółka. Dostawy lokomotyw będą realizowane w latach 2025-2027. Szacowana wartość umów wynosi 164 076 000 euro netto.

Czytaj również: Newag przed największym zamówieniem w historii. Kolejne 63 lokomotywy dla PKP IC

Grupa Akiem jest wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań w zakresie wynajmu lokomotyw i pociągów pasażerskich, podano.

„Przedmiotem umów jest dostawa trzydziestu lokomotyw elektrycznych oraz świadczenie usług utrzymania prewencyjnego i korekcyjnego lokomotyw przez okres ośmiu lat. Umowy przewidują również prawo opcji zamówienia przez zamawiającego do 50 dodatkowych lokomotyw wraz ze świadczeniem usług utrzymania prewencyjnego i korekcyjnego lokomotyw, z którego zamawiający może skorzystać w całości lub w części w terminie do dnia 31 grudnia 2025 r.” – czytamy w komunikacie.

Szacowana wartość umów wynosi 164 076 000 euro netto, na którą składa się wynagrodzenie za dostawę lokomotyw w łącznej kwocie 128 100 000 euro netto, płatne proporcjonalnie po dostawie każdej lokomotywy, oraz kwota 35 976 000 euro netto, stanowiąca szacunkowe wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług utrzymania, płatne proporcjonalnie do świadczenia usług utrzymania, podkreślono.

„Szacowana wartość umów z uwzględnieniem prawa opcji w całości (tj. w razie rozszerzenia przedmiotu umów o dostawę 50 dodatkowych lokomotyw wraz ze świadczeniem usług utrzymania) wynosi 445 536 000 euro netto. Ostateczna wartość umów będzie uzależniona od zakresu ewentualnego wykorzystania przez zamawiającego opcji” – zakończono.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.; wchodzi w skład indeks sWIG80. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 964 mln zł w 2022 r.

Źródło: PAP | ISBnews
Fot.: Newag.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź