miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZSZ w Grybowie: są już nowe okna i grzejniki

0 192

Zakończył się kolejny etap termomodernizacji budynku warsztatów przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Koszt robót to 460 tysięcy złotych – pieniądze w całości pochodziły z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

 

Czytaj również: To był prawdziwy powrót do przeszłości. Przenieśli się w lata 30. i 40. XX wieku [Zdjęcia]

 

Zostały wymienione okna i grzejniki oraz zrobiona pionowa izolacja fundamentów. Docieplone są też ściany i stropy – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że zdążyliśmy z tymi pracami przed okresem zimowym. Teraz uczniowie i nauczyciele zawodu mogą w komfortowych warunkach uczestniczyć w zajęciach.

 

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z radnym powiatowym i jednocześnie przewodniczącym Komisji Mienia i Infrastruktury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego Antonim Porębą oglądali budynek po zakończeniu prac. Towarzyszyła im Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz dyrektor ZSZ w Grybowie Lesław Tarasek.

– W ostatnich latach w budynkach Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie było prowadzonych sporo inwestycji – mówił przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury Antoni Poręba. – Wszystkie miały na celu poprawę komfortu nauki i stworzenie optymalnych warunków dla młodzieży.

W tym roku do użytku zostało również oddane wielofunkcyjne nowoczesne boisko z trybunami i oświetleniem. Obecnie trwa układanie kostki brukowej na placu przy szkole – koszt około 100 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź