miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pół miliona złotych na interesujące pomysły! Każdy może skorzystać z dofinansowania

0 524

Masz pomysł na organizację ciekawego wydarzenia dla osób zainteresowanych rozwojem przedsiębiorczości i nowych technologii, ale zastanawiasz się skąd pozyskać na to środki, by spotkanie było atrakcyjne i zainteresowało sporą liczbę osób? Właśnie nadarza się doskonała okazja, by wartościowe plany wcielić w życie. Wszystko za sprawą konkursu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

 

Czytaj również: Polityczny krajobraz 2020 w Nowym Sączu [Felieton]

 

Wystartował konkurs
Z początkiem roku Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomił konkurs ofert „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. To już ósma edycja konkursu, na którego realizację przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Na pewno jego założenia oraz możliwość pozyskania dofinansowania jest w stanie przyciągnąć uwagę organizatorów wydarzeń i spotkań technologicznych, a także przedsięwzięć z branży kreatywnej.

 

 

Dobre doświadczenia
Województwo Małopolskie uruchamiając konkurs liczy, że skorzystają na nim małopolskie środowiska start-upowe i kreatywne. Drogą prowadzącą do tego celu jest podniesienie atrakcyjności i potencjału wydarzeń i spotkań służących pozyskiwaniu wiedzy, rozwijaniu kompetencji i nabywaniu nowych umiejętności.

Przygotowane dzięki tym środkom wydarzenia posłużą także nawiązywaniu kontaktów biznesowych przez osoby i firmy, działające w obszarach nowoczesnych technologii oraz w branżach kreatywnych.

Ambitne oczekiwania pomysłodawców konkursu są uzasadnione, bo opierają się na pozytywnych doświadczeniach z lat ubiegłych. Od 2013 roku przy udziale środków z poprzednich edycji tego konkursu zorganizowano ponad 120 przedsięwzięć, w których uczestniczyło blisko 100 tys. osób. Wśród wspieranych wydarzeń znalazło się już wiele cenionych i rozpoznawalnych. Wymieńmy tu m.in. Smogathon, TEDxKazimierz, #digital fest, program pre-akceleracyjny Dragons Cave, warsztaty InnoMaker.

Ważne terminy
Aby wziąć udział w konkursie wszyscy zainteresowani mogą składać oferty do 24 stycznia 2020 roku, godz. 16:00. Żeby pozyskać szczegółową wiedzę na jego temat i rozwiać wszystkie wątpliwości warto wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 14 stycznia o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, Kraków, sala 414, IV piętro). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych, jednak wymagana jest wcześniejsza elektroniczna rejestracja za pośrednictwem linku: https://www.malopolska.pl/spotkanie_informacyjne.

Adresaci konkursu
Udziałem w konkursie powinny być zainteresowane przede wszystkim organizacje pozarządowe aktywnie działające w społeczności start-upowej, których celem jest rozwój tego środowiska, promowanie przedsiębiorczych postaw i nowoczesnych technologii. Zachęcamy do uczestnictwa również podmioty, których celem jest przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości w branżach kreatywnych.

Na co dofinansowanie?
W ramach konkursu wsparcie można uzyskać na organizację wydarzeń i spotkań technologicznych oraz aktywności służących rozwojowi sektora kreatywnego. Na dofinansowanie mogą liczyć m.in. konferencje, seminaria, spotkania networkingowe, warsztaty tematyczne czy spotkania dotyczące branż kreatywnych i designu.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym niezbędne dokumenty aplikacyjne, są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej: BIP Malopolska.

 

 

Opr. Rafał Kmak
źródło: UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź