miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rekrutacja i szkolenia on-line! Skorzystaj ze środków europejskich z domu

0 565

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił dla mieszkańców naszego regionu ofertę doradztwa zawodowego przez internet w dwóch małopolskich projektach finansowanych ze środków unijnych.

 

Czytaj również: Szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja!
Matury 8 czerwca, 16 czerwca egzaminy ósmoklasisty

 

Usługa zdalnej rozmowy z doradcą zawodowym znalazła się w ofercie projektu „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa”, dedykowane osobom pracującym, chcącym skorzystać ze szkoleń zdalnych. MObilne wsparcie jest również możliwe w projekcie „Nowy start w Małopolsce”, który jest skierowany do osób powracających z emigracji i szukających pracy.

Zdobywanie nowych umiejętności, na które jest zapotrzebowanie w obecnie bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, może być szansą na uniknięcie utraty pracy. Pomoc dla pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy i szybkie dostosowanie się pracowników i przedsiębiorców do nowych potrzeb gospodarki jest dzisiaj kluczowe – informuje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie opracował standard zdalnej usługi doradczej. Dzięki temu osoba decydująca się na spotkanie online ze specjalistą może być pewna, że zostaną spełnione wszystkie wymogi dotyczące świadczenia usług doradztwa zawodowego, które obowiązują w kontaktach bezpośrednich, między innymi wymóg poufności rozmowy.

– W projekcie „Kierunek Kariera” wdrożyliśmy też elastyczny i możliwy do realizacji zdalnie system dofinansowania w postaci bonów szkoleniowych. Można je zamówić nawet w czasie kwarantanny, wykorzystując ten czas na naukę np. języka obcego. W ofercie są także indywidualne szkolenia zawodowe – dodaje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Z kolei w projekcie „Nowy start w Małopolsce” zdalna rozmowa z doradcą zawodowym jest wstępem do spotkania z konsultantem, który doradzi między innymi jakie są możliwości podno¬szenia kwalifikacji i wejścia na rynek pracy w naszym regionie, w jakiej instytucji można dostać wsparcie na rozwój i założenie własnej firmy, gdzie załatwiać formalności po powrocie do kraju.

www.pociagdokariery.pl

Jak można skorzystać ze zdalnej usługi?
Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie www.pociagdokariery.pl chętni otrzymają mail z potwierdzeniem rejestracji. W wiadomości będą informacje o dniu i godzinie wirtualnego spotkania oraz dane kontaktowe do doradcy zawodowego. Będzie także informacja o Bilansie Kariery wraz z formularzem Historii Edukacyjno-Zawodowej do uzupełnienia.

 

 

Opr. Rafał Kmak
źródło: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź