miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W poniedziałek uchwalili darmowe parkingi, od dzisiaj korzystasz z nich bezpłatnie w Nowym Sączu!

3 709

W Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego opublikowana została uchwała dotycząca bezterminowych, bezpłatnych parkingów w Nowym Sączu. Przypomnijmy taką decyzję podjęli nowosądeccy radni w poniedziałek. Uchwała weszła w życie z dniem dzisiejszym, czyli w dniu publikacji w dzienniku urzędowym województwa.

 

Czytaj również: Rekrutacja i szkolenia on-line! Skorzystaj ze środków europejskich z domu

 

Dzięki poprawce złożonej przez Klub PiS – “Wybieram Nowy Sącz” parkingi będą bezpłatne do odwołania. – Szkoda, że to udogodnienie tak późno zaczęło funkcjonować. My jako radni apelowaliśmy o to już od kilku tygodni. Prezydent Handzel mógł wziąć przykład z prezydenta Krakowa, burmistrza Starego Sącza czy Gorlic. Mógł ten gest w kierunku mieszkańców uczynić znacznie wcześniej – wyjaśnia Michał Kądziołka, przewodniczący Klubu PiS WNS. – Jako rada wzięliśmy sprawy w swoje ręce i udało nam się przeforsować poprawkę, dzięki której wszyscy mogą parkować bezpłatnie do odwołania. Przypomnę, że prezydent proponował takie rozwiązanie jedynie do końca kwietnia, później do końca maja. Obiecaliśmy bezpłatne parkowanie swoim mieszkańcom i tak jest – dodaje Kądziołka.

 

Angelika Wiśniewska
fot. UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. xaxa1212 pisze

    tylko nie placcie pozniej że nie ma pieniedzy na remont drogi, wykonanie ronda, bezpiecznego przejscia na pasach czy też nowych inwestycji miejskich.

  2. Jasio pisze

    Bardzo mało jest informacji konkretnych na temat tych darmowych parkingów w Nowym Saczu. Powinno być wyraźnie napisane na pierwszej stronie miasta Nowego Sacza, a tak nie jest. Gdy ktoś codziennie korzysta z samochodu, to wie, a inni nie i maja problem. Nie zawsze przy informacji jest data jej sporządzenia. Ta informacja powinna być na parkometrach (tak jak np. w Krakowie), co dzisiaj sprawdzę.

  3. Jar pisze

    To strefa już nie obowiązuje? Bo właśnie znalazłem kartkę za szybą o braku opłaty i nakaz zapłaty 100zł ?

Zostaw odpowiedź