miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stacja AS 24 powstanie w Nowym Sączu!

0 1 017

W Nowym Sączu powstanie jedna z trzech nowych stacji sieci AS 24. Będzie to 30 placówka w Polsce. Wszystkie stacje paliw AS 24 przystosowane są do obsługi pojazdów ciężarowych. Uruchomiona zostanie ona w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 75 i 87.

 

Czytaj również: Zdrowe i sprężyste. Prosto z Fabryki Materacy w Nowym Sączu

 

W czerwcu br. uruchomiona została 28. stacja AS 24 w Polsce, w miejscowości Krzywa, niedaleko węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 94. Przedstawiciele AS 24 Polska zadeklarowali wówczas w najbliższym czasie rozbudowę sieci do 50 stacji paliw. Pierwsze trzy nowe lokalizacje to Nowy Sącz, Radziszewo i Dębica.

Dzięki uruchomieniu trzech nowych stacji AS 24 – w Nowym Sączu, Radziszewie i Dębicy, liczba obiektów tej marki, należącej do francuskiego koncernu Total, przekroczyła w Polsce 30 placówek, podała spółka.

– Podczas otwarcia stacji AS 24 w Krzywej zapowiedzieliśmy rozbudowę sieci do 50 punktów w naszym kraju. To nie są bliżej niesprecyzowane plany, każda taka inwestycja wymaga odpowiedniego przygotowania i czasu. W tej chwili zakończyliśmy trzy kolejne projekty, udostępniając infrastrukturę w Dębicy, Nowym Sączu i Radziszewie – powiedział dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce, Rosji i Ukrainie Cédric Vigneau, cytowany w komunikacie.

Punkt w Nowym Sączu uzupełnia sieć na styku województw podkarpackiego i małopolskiego. W pobliżu krzyżują się drogi krajowe nr 75 i 87, które od granicy ze Słowacją mają połączenie z autostradą A4. Tuż obok znajduje się węzeł kolejowy połączony z centrum logistycznym. Na terenie stacji znajduje się duży parking oraz myjnia dla pojazdów ciężarowych.

Należąca do koncernu Total firma paliwowa AS 24 od ponad 30 lat rozwija swoją sieć stacji przeznaczonych do obsługi pojazdów ciężarowych. Dziś to blisko 15 tysięcy własnych i partnerskich punktów w 28 krajach. Wszystkie stacje AS 24 przystosowane są do obsługi pojazdów ciężarowych. W tym celu wyposażono je w szerokie podjazdy, wysokie wiaty oraz duże place manewrowe. Wysokowydajne dystrybutory posiadają podwójny system tankowania. Uzupełnieniem infrastruktury są zbiorniki z AdBlue.

Opr. Rafał Kmak
źródło: IBC News
foto: AS 24

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź