miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łososina Dolna: Kolejny wypadek na DK 75 [Zdjęcia]

0 826

Wczoraj (18 września), około godziny 15:00 w Łososinie Dolnej na drodze krajowej nr 75 doszło do groźnego wypadku dwóch samochodów osobowych. Interweniowała straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Droga była kilka godzin zablokowana. Wyznaczono objazdy.

 

Czytaj również: Zdrowe i sprężyste. Prosto z Fabryki Materacy w Nowym Sączu

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do najechania pojazdu Fiat na tył pojazdu Volvo. Samochodami łącznie podróżowało pięć osób. Wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Droga była całkowicie zablokowana. Trzy osoby uskarżały się na dolegliwości – informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

 

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu linii szybkiego natarcia oraz przystąpieniu do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy wspomagali działania ratowników medycznych Pogotowia. Dalsze działania polegały na odłączeniu klem akumulatora w pojeździe, zakręceniu zaworu butli z gazem w samochodzie Volvo oraz podaniu poduszki z piany ciężkiej pod samochód Fiat Panda. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Po zabraniu osób do szpitala, na czas prowadzenia czynności przez Policję, strażacy OSP kierowali ruchem drogowym. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź