miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kandydaci do Rady Gminy w Chełmcu. Okręg nr 1

0 797

Do północy, 5 kwietnia komitety wyborcze mogą nieodpłatne rozpowszechniać w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych swoje audycje wyborcze. W gminie Chełmiec trwa kampania wyborcza. Kandydaci mobilizują do udziału w głosowaniu, prezentując swój program dla gminy. Przekonują mieszkańców, że Czas na zmiany! Poniżej sylwetki kandydatów na radnych z okręgu 1 obejmujący takie miejscowości jak: Świniarsko, Mała Wieś, Chełmiec, Niskowa, Biczyce Dolne, Trzetrzewina. Na listach nr 1 (Prawo i Sprawiedliwość) znajdują się: Jakub Ledniowski, Anna Bocheńska, Michał Leśniak, Grzegorz Jurkowski, Paweł Basta, Cecylia Plewa, Agata Kotlarz.

 1. Jakub Ledniowski

  Jako kandydat do Rady Gminy Chełmiec z OKRĘGU NR1 w swoim programie i propozycjach inwestycji zawarłem budowę ścieżki rowerowej wzdłuż potoku Niskówka (po wałach kolor czerwony) i jej połączenie z istniejącą w Świniarsku wzdłuż rzeki Dunajec.
  W ostatnich dniach gmina Podegrodzie poinformowała o rozpoczęciu prac przy ścieżce od Świniarska w kierunku Brzeznej i połączenie jej z trasą VeloDunajec, która łączy się z trasą EuroVelo 11. To bardzo dobra wiadomość! Uważam, że mój pomysł, o którym już wspominałem kilka lat temu (nawet była wstępna koncepcja) należy w przyszłej kadencji RG zrealizować. Dzięki temu kolejne miejscowości Naszej Gminy m.in. Niskowa czy też sąsiadujące Biczyce Dolne I Trzetrzewina będą miały ułatwiony dostęp do tej bardzo korzystnej dla zdrowia atrakcji!
  Szanowni Państwo,
  ścieżki wokół gminy Chełmiec powstają, jak grzyby po deszczu. U nas niestety tak nie jest. Zmieńmy to! Budowa, rozbudowa, modernizacja infrastruktury rekreacyjnej i sportowej o obiekty do spędzania czasu na zewnątrz przyczyni się do poprawy naszej kondycji, do oderwania dzieci i młodzieży od telewizora i komputera! Działajmy wspólnie dla dobra mieszkańców!

 2. Anna Bocheńska
  Jestem rodowitą mieszkanką gminy Chełmiec, matką trójki dzieci w wieku szkolnym. Obecnie odbywam staż w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu. Od wielu lat pracuję społecznie na rzecz mieszkańców gminy Chełmiec. Organizuję m.in. warsztaty, wernisaże, wycieczki turystyczne , półkolonie i imprezy integracyjne. Potrafię tworzyć pozytywną codzienność, zabawę i radość dla mieszkańców Świniarska i Gminy Chełmiec.
  Trzy lata temu założyłam i nadal prowadzę forum fb ,,Gmina Chełmiec Bez Picu. W medium tym zajmuję się problemami dotyczącymi funkcjonowania naszej Gminy, ,,około gminną” codziennością mieszkańców, oraz jako laik i fascynatka ,,podróżuję” ścieżkami dziedzictwa kulturowego Sądecczyzny pokazując mieszkańcom jej piękno, historię i wspominam i przybliżam dorobek wybitnych twórców wywodzących się z naszej Gminy.
  Chcę zostać radną gminy Chełmiec, by doprowadzić w gminie do organizowania i koordynowania tożsamych działań, ale już pod szyldem ,,Gminy Chełmiec” i to we wszystkich miejscowościach naszej Gminy. Jestem przekonana, że jest to Wam potrzebne, pomoże w odreagowaniu po trudnej codzienności i stanie się składową dla lepszego życia.
  Czas na zamianę 17 letniej monotonii, na radość i zapał twórczy. Jako radna gminy Chełmiec będę wspierać działania mające wpływ na poprawę codziennego bezpieczeństwa mieszkańców.
  Bo w naszej gminie bezwzględne potrzebne są planowe, przemyślane , inwestycje związane z rozwojem kanalizacji, wodociągów, gazyfikacją, budową chodników, oświetleniem dróg, które po zrealizowaniu dopiero wprowadzą naszą gminę Chełmiec w XXI wiek.

 3. Michał Leśniak

  Bezpartyjny kandydat na radnego. Ma 37 lat, jest szczęśliwym mężem i ojcem.
  – Od zawsze interesowałem się sprawami społecznymi i chciałem pomagać innym ludziom. Przez kilka lat byłem wolontariuszem w ośrodku rehabilitacyjno-readaptacyjnym, gdzie wspierałem osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem. Jestem również pasjonatem sportu i obronności. Byłem członkiem jednostki strzeleckiej, gdzie zdobyłem umiejętności i uprawnienia prowadzącego strzelanie. Otrzymałem odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia – mówi o sobie Michał.
  Od kilkunastu lat pracuję jako menedżer w dużych sieciach handlowych. Aktualnie realizuje swoją misję na stanowisku Dyrektora w firmie, której kapitał jest w 100% polski.
  – Jako kandydat na radnego, chcę wykorzystać moje doświadczenie i umiejętności na rzecz dobra lokalnej społeczności. Bardzo zależy mi na rozwoju i wsparciu mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wiem, że naszą przyszłością są nasze pociechy, dlatego dzięki Państwa poparciu w nadchodzących wyborach, jako dumny radny będę miał narzędzia, aby wspomóc rozwój naszego potomstwa w kluczowych kierunkach, które zapewnią im sukcesy zawodowe. Chcę stworzyć szansę dla młodych na bezpłatne szlifowanie języka angielskiego oraz umiejętności programowania. Uważam, że znajomość języków obcych oraz podstawy programowania są kluczowe dla edukacji i możliwości zawodowych. Chcę również dbać o poprawę infrastruktury, bezpieczeństwa i jakość życia w naszej gminie. Będę wspierał powrót MPK do naszej gminy. Postaram się o maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na odpowiedzi, zaświadczenia, decyzje i inne dokumenty wydawane przez Urząd Gminy Chełmiec – mamy wystarczająco dużo spraw na głowie, aby martwić się jeszcze tematami urzędowymi – przedstawia swój program Michał Leśniak.

 4. Grzegorz Jurkowski
  Kieruję do Was te słowa jako Kandydat do Rady Gminy Chełmiec by przedstawić Wam swoją osobę oraz kierunki w jakich chciałbym by Nasze miejscowości się rozwijały w najbliższych latach. Z Trzetrzewiną jestem związany od swoich narodzin, czyli 46 lat, tu mieszkam ze swoją Rodziną, swoją żoną Magdaleną oraz trzema córkami Alicją, Amelką, Marysią. Z wykształcenia jestem Magistrem Socjologii oraz posiadam certyfikaty z zakresy zarządzania, w tym dyplom Master of Business Administration. Moje życie zawodowe jest związane od ponad 20 lat z zarządzaniem przedsiębiorstwami.
  Zdecydowałem się kandydować do Rady Gminy, by wspierać swoją osobą Wasze potrzeby i postulaty. Poza swoimi kompetencjami Managerskimi, moja osobowość kształtowana była najpierw przez moich Rodziców, potem społeczność w duchu empatii i dostrzegania potrzebujących.
  Jako Radny chcę być Waszym wsparciem w sprawach dotyczących życia codziennego, gdzie struktury gminne mogą być bardziej skuteczne i jeszcze lepiej pracować na rzecz nas jako mieszkańców. Chcę być Waszym głosem na sesjach Rady Gminy, służyć pomocą tam, gdzie tylko to będzie możliwe, zarówno w sprawach indywidualnych, jak i również działać na rzecz dobra wspólnego.
  Zadania, jakie sobie stawiam, jako kandydat to: zagospodarowanie otoczenia wokół Szkoły w Trzetrzewinie, zbudowanie strefy dla dzieci z ławkami i alejkami z nasadzeniem drzew i krzewów. Pozyskanie środków na podniesienie jakości życia osób dotkniętych wykluczeniem społecznym w ramach dostępnych projektów oraz aktywizacji ich życia w społeczeństwie. Modernizacja istniejących obiektów infrastruktury – boisko w Trzetrzewinie. Poprawa bezpieczeństwa – budowa sygnalizacji świetnej przy szkole/sklepie na drodze DK28 z połączeniem brakującego odcinka chodnika. Wsparcie w zdobywaniu dofinasowań do projektów z zakresu dopłat do fotowoltaiki, pomp ciepła, termoizolacji itp.

 5. Paweł Basta

  7 kwietnia będziecie mieli możliwość wyboru swojego przedstawiciela w Radzie Gminy w Chełmcu, który będzie godnie reprezentował Wasze sprawy. Postanowiłem kandydować na radnego z głębokiego przekonania o potrzebie zmian w naszym samorządzie. Robię to po raz pierwszy, ale zapewniam Państwa, że nasza grupa doskonale zidentyfikowała problemy gminy. Mamy pomysł jak naprawić wieloletnie zaniedbania i efektywnie te pomysły wdrażać. Wspólnie zmieńmy nasz Małą Ojczyznę na lepsze. Samorząd ma służyć mieszkańcom, ułatwiać funkcjonowanie, wspierać, czasami doradzać. Aktualnie tego nie ma. Urząd nie konsultuje z mieszkańcami swoich planów. Powinniśmy mieć wpływ na podejmowane decyzje.
  Naszą największą bolączką jest brak komunikacji zbiorowej – MPK. W XXI wieku nasza młodzież i osoby starsze mają ogromne problemy w przemieszczaniu się do szkoły, lekarza, czy po prostu „na miasto” ze znajomymi.

  Nie bójmy się zmian na lepsze, uczyńmy naszą gminę na miarę XXI wieku!

 6. Cecylia Plewa

  Urodzona 1 listopada 1954 roku w Chełmcu, córka Stanisława i Katarzyny Jurczak.
  Bezpartyjna. Mam wykształcenie średnie, ogólnokształcące. Pochodzę z wielodzietne rodziny, dlatego dobre wzorce rodzinne wzięłam za przykład dla mojej rodziny i tego się trzymam już od 50 lat. Wraz z małżonkiem Kazimierzem mamy jedenaścioro dzieci i doczekaliśmy się już 22 wnucząt.
  Pracę zawodową podjęłam zaraz po maturze i pracowałam przez 3 lata w Wojewódzkim Biurze Projektów. Wkrótce nasza rodzina powiększyła się i postanowiłam zrezygnować z pracy, aby zająć się wychowaniem dzieci, by były szczęśliwe. Dzieci dorastały, chciały się kształcić na uczelniach, więc trzeba było pomóc mężowi w zabezpieczeniu finansowym naszej gromadki. Doszkalałam się na kursach komputerowym oraz z księgowości. Szczęśliwym zbieg okoliczności spowodował, że zaproponowano mi pracę w firmie Zepter, w której mogłam rozwinąć umiejętności kontaktu z ludźmi w bezpośredniej sprzedaży.
  W latach 1998 -2011, w których prowadziłam swój biznes gospodarczy. W miarę zdobywania doświadczenia poszerzałam tą działalność o pracę w gastronomii, ubezpieczeniach, odszkodowaniach powypadkowych. Do dzisiejszego dnia zajmuję się sprzedażą filtrów do uzdatniania wody pitnej pracując w firmie Hydropure sp. z o.o. Pracując na emeryturze podtrzymuje w sobie zdolność do pozytywnych relacji z drugim człowiekiem, do wpływania na życie i wybory innych ludzi oraz przede wszystkim mojej rodziny.
  W tych wszystkich dziedzinach odnosiłam niemałe sukcesy, ale zawsze na pierwszym miejscu była rodzina. Byłam i jestem, pomimo wieku, „kobietą pracującą, która żadnej pracy
  się nie boi”.


 7. Agata Kotlarz

  Jestem właścicielką małej lokalnej firmy, która jest moją pasją i hobby. Wiem, jak bardzo ciężko jest utrzymać się na rynku w dzisiejszych czasach. Promocja  siebie, to nie łatwa sprawa. Organizacja jarmarków dla rękodzielników, wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, promocja małych firm, to coś co mi leży na sercu. Każdego dnia mam kontakt z drugim człowiekiem.
  Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuję prowadząc „Artystyczne Warsztaty” dla dzieci oraz „Kursy Florystyczne” dla zorganizowanych grup. Całe życie jestem związana z naszym regionem. Kocham naturę i jej piękno.
  Organizuję charytatywne akcje sprzątania regionu, jak i uprawiam samotne wycieczki sprzątając lasy. Uświadomienie ludzi, że toniemy w śmieciach jest dla mnie bardzo ważne.
  Działam w tych kierunkach: sztuka, szeroko pojęte warsztaty dla dzieci i dorosłych, ekologia, promocja rękodzielników, to ważne elementy w moim życiu. Będzie mi bardzo miło, jeśli do mnie dołączysz, bo razem możemy więcej.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź