miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

13 zastępów i 41 strażaków nie uratowało zwierząt. Spłonęły żywcem [Zdjęcia]

0 10 105

Wczoraj w nocy (18 września) o godzinie 23.10 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz dziesięć zastępów z  OSP zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Łomnicy Zdroju (gm. Piwniczna-Zdrój). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek gospodarczy. Obiekt w całości objęty był pożarem. W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny. W wyniku pożaru budynku gospodarczego spłonął koń, 2 cielęta i 3 świnie.

 

Czytaj również: Sprzedali hipermarket w Nowym Sączu. Za transakcję zgarnęli krocie

 

Przed przyjazdem straży właściciele odłączyli prąd w budynku.  W płonącym  budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane tj. koń, cielęta i świnie. W chwili dotarcia straży na miejsce pożaru, dach budynku oraz strop był już zawalony. Nie było możliwości dotarcia do zwierząt. Nie było możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru. Działania zastępy straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek.

 

 

Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie. Prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budynku przy użyciu pilarki spalinowej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Przegrzebano pogorzelisko oraz przelano składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji. Po zakończonych działaniach miejsce działań pisemnie przekazano właścicielom. W wyniku pożaru spalił się budynek gospodarczy wraz z zawartością tj. zwierzęta, maszyny i urządzenia. Działania 13 zastępów i 41 strażaków trwały ponad siedem godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź