miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sprzedali hipermarket w Nowym Sączu. Za transakcję zgarnęli krocie

3 42 105

Spółka Griffin RE sprzedała 6 hipermarketów w Polsce. Pruim, firma zarządzana przez Griffin Real Estate, sfinalizowała sprzedaż sześciu obiektów handlowych o całkowitej powierzchni 107,6 tys. m2 nieujawnionemu nabywcy za 87 mln euro, podał Griffin. Jeden z obiektów znajduje się w Nowym Sączu przy ul. Gorzkowskiej. Mieści się tam popularny Auchan, który rozpoczął funkcjonowanie 28 stycznia (czwartek) 2016 r.

 

Czytaj również: Wyłączą prąd! Nawet na 11,5 godziny [Harmonogram prac]

 

Przedmiotem transakcji jest sześć hipermarketów o łącznej powierzchni 107 600 m2. Obiekty zlokalizowane w Szczecinie, Rybniku, Słupsku, Gdańsku, Nowym Sączu i Lublinie są w całości wynajęte firmie Auchan Polska w ramach 12-letniej umowy przedłużenia najmu, która została podpisana w zeszłym roku. Transakcja jest spójna ze strategią zbywania części obiektów handlowych przyjętą przez Griffin Real Estate  – czytamy w komunikacie.

 

Nieruchomości te mają długą historię generowania dobrych wyników sprzedaży, a dodatkowo – są zabezpieczone długoterminowymi umowami najmu z Auchan – siecią handlową o ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Udana transakcja sprzedaży tego portfolio potwierdza, że wysokiej jakości obiekty handlowe są nadal poszukiwane – dodał senior partner Piotr Fijołek, cytowany w materiale.

Griffin Real Estate to inwestor typu private equity oraz firma zarządzająca aktywami specjalizująca się w nieruchomościach w Europie Środkowo-Wschodniej.

źródło: ISBnews
fot. Twój Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Zofia pisze

    Niestety to nie jest ul.Piłsudskiego a Gorzowska. Aby pisać należy wiedzieć co!!

  2. Anna pisze

    Trzeba czytać ze zrozumieniem nie piszą że ul. Piłsudskiego. Oni dobrze napisali.

  3. Gość pisze

    Mam tylko nadzieję że Auchan pozostanie a zmieni się tylko właściciel.

Zostaw odpowiedź