miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

17, 18 i 19 latkowie przyłapani na gorącym uczynku! Pseudografficiarze posiedzą 5 lat?

0 2 352

Młodzi mężczyźni namalowali napisy farbami w sprayu na jednym z murów w Nowym Sączu. Sprawcy szybko zostali zatrzymani przez sądeckich policjantów i usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi im do 5 lat więzienia.

 

Czytaj również: Kolejna nowosądecka miejska spółka z karą

 

26 listopada br., około godziny 21:30, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobach malujących sprayem po murze na osiedlu Piątkowa. W czasie sprawdzania wskazanego rejonu, przed jednym ze sklepów spożywczych policjanci zauważyli zaparkowane samochody i grupę kilku młodych osób. Mundurowi podejrzewając, że wśród nich mogą być sprawcy, wylegitymowali te osoby oraz przeszukali je, a także sprawdzili wnętrze pojazdów.

 

 

W odzieży kilku nastolatków znaleźli puszki z farbą w sprayu, a w jednym z samochodów kolejne 30 puszek. W poniedziałek (29.11.br.), na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, sądeccy policjanci przedstawili już zarzuty trzem sprawcom w wieku 17, 18 i 19 lat, natomiast w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź