miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

238 wykroczeń, 4 zatrzymane prawa jazdy – podsumowanie weekendowej akcji Policji

0 283

W miniony weekend pod szczególnym nadzorem policjantów, znalazły się obwodnice Nowego i Starego Sącza oraz wielkopowierzchniowe parkingi m.in. przy rondzie Solidarności (tzw. “JOJO”), PARK&RIDE w Starym Sączu, a także przy galeriach handlowych.

 

Czytaj również: W krzakach uprawiał konopie indyjskie, posiedzi nawet 3 lata!?

 

W czasie działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 240 pojazdów, ujawnili 238 wykroczeń, w tym, aż 166 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 14 dowodów rejestracyjnych w głównej mierze za zły stan techniczny pojazdu. W 4 przypadkach z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującym prawo jazdy. Rekordzista jechał Alejami Piłsudskiego w Nowym Sączu, z prędkością 124 km/h, czyli przekroczył prędkość o 64 km/h.

Cykliczne działania kontrolne sądeckiej drogówki, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Takie działania będą powtarzane przez policjantów cyklicznie.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Fot. radio.opole.pl

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź