miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

28 zarzutów dla mężczyzn płacących cudzą kartą!

0 392

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dotarli do sprawców, którzy ukradli kartę zbliżeniową mieszkańcowi Nowego Sącza. 37-latek oraz 51-latek usłyszeli łącznie 28 zarzutów i grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Pijany włamywacz chciał okraść dom w obecności właścicieli

Mieszkaniec Nowego Sącza złożył zawiadomienie w sądeckiej komendzie o tym, że z jego konta zniknęło kilkaset złotych. Nie był pewny czy zgubił kartę bankomatową czy została ona skradziona. Okazało się, że dwóch mężczyzn (37 i 51 lat) płaciło za swoje zakupy cudzą kartą w okresie od 1 do 13 lutego. W konsekwencji wydali aż 700 złotych.

Starszy ze sprawców płacił kartą dziesięć razy, natomiast młodszy używał jej aż dziewiętnaście razy. Z uwagi na to, że płatność kartą zbliżeniową jest traktowana w polskim prawie jak kradzież z włamaniem, mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci radzą, aby w przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej lub zadzwonić na infolinię. Należy zachować ostrożność i rozwagę, aby uniknąć podobnych sytuacji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź