miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

50-latek ukradł pieniądze z kościoła! Recydywista odsiedzi 10 lat?

1 1 218

Funkcjonariusze z Nowego Sącza w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy z jednego z sądeckich kościołów. Jak się później okazało 50-latek dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy.

Czytaj również: Pościg za pijanym (1,8 promila) kierowcą! Skończył w potoku! 27 latkowi grozi 5 lat [Nagranie, zdjęcia]

3 listopada br. kilkanaście minut po godzinie 18 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży około 2 tysięcy złotych. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Jak ustalili policjanci, tego dnia około godziny 11:00 sprawca wszedł do zakrystii, a następnie włamał się do sejfu i ukradł z niego gotówkę. Z uwagi na to, że pomieszczenie jest objęte monitoringiem, funkcjonariusze bardzo szybko ustalili nie tylko przebieg zdarzenia, ale także osobę podejrzewaną o to przestępstwo. Policjanci ruszyli w teren w poszukiwaniu mężczyzny i około 19:30, czyli niespełna godzinę od zgłoszenia, na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali podejrzewanego 50-latka. W jego odzieży funkcjonariusze znaleźli około 850 złotych w różnych nominałach.

Mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że 50-latek działał w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Zdjęcie ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Klecha pisze

    Hahaha a oni nie kradną 😀

Zostaw odpowiedź