miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cieniawa: Na parkingu przed sklepem zapalił się samochód! [ZDJĘCIA]

0 504

W poniedziałek (15 kwietnia) ok. godz. 11:30 w miejscowości Cieniawa w gminie Grybów doszło do pożaru samochodu osobowego, który był zaparkowany przed sklepem. W wyniku zaistniałego zdarzenia na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pojazd ściął słup! Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta była część komory silnika w samochodzie osobowym. Pojazd zaparkowany był na parkingu przed sklepem. W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu – wypchnięty na środek parkingu przez osoby postronne. Przed przybyciem Straży Pożarnej właściciel pojazdu wraz z właścicielem posesji, na której znajdował się samochód podjęli próbę ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych. Uzyskano informację, że w chwili powstania pożaru kierujący znajdował się w sklepie, nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu prądu wody w celu ugaszenia pożaru, odłączeniu klem akumulatora oraz usunięciu części i spalonych elementów z komory silnika. Kolejne działania polegały na sprawdzeniu pojazdu przy użyciu kamery termowizyjnej oraz usunięciu akumulatora poza karoserię samochodu. Za zgodą właściciela parkingu przemieszczono pojazd na wolną część parkingu, aby odblokować go dla innych klientów. Kilkukrotnie sprawdzono pojazd kamerą termowizyjną – nie stwierdzono oznak zagrożenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Cieniawie zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Ptaszkowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały niespełna godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź