miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowanie osobówki! Ranny kierowca w szpitalu [Zdjęcia]

0 312

Wczoraj, 23 września około godziny 21.20 zastępy Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Podegrodzie zadysponowane zostały do działań w Podegrodziu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że, samochód osobowy marki VW Golf wypadł z jezdni i znajdował się na dachu w pasie zieleni kilka metrów poniżej od poziomu drogi.

 

Czytaj również: Trwa rozbiórka spalonego budynku Media Expert! [Zdjęcia, nagranie]

 

Pojazdem podróżowała jedna osoba. Podróżująca osoba opuściła pojazd o własnych siłach. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia znajdowała się wewnątrz samochodu przybyłej na miejsce rodziny pod opieką obecnego na miejscu patrolu Policji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę Pogotowia ratunkowego.

 

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po odwróceniu pojazdu na koła i uzyskaniu dostępu, odłączono klemy akumulatora i zakręcono zawór odcinający instalację gazową. Sprawdzono czy z pojazdu nie nastąpiły wycieki, których nie stwierdzono. Przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia ratunkowego przejęła osobę poszkodowaną. Kierująca pojazdem po przebadaniu została zabrana do szpitala. Działania strażaków trwały pięćdziesiąt minut.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź