miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Duża woda na Sądecczyźnie. Ponad 40 interwencji druhów

0 1 074

Wczorajszy dzień był bardzo intensywny dla strażaków. Tylko Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu interweniowała ponad 40 razy śpiesząc na ratunek poszkodowanym przez intensywne opady deszczu, które od czwartku miały miejsce na południu Polski. Druhowie udrażniali przepusty, układali worki z piaskiem, wypompowywali wodę z zalewanych magazynów i piwnic. 

 

kamagra frauen Czytaj również: Sądecczyzna pod wodą. Zalane ulice, potoki wylewają z koryt [Nagrania, zdjęcia]

 

17 września od rana sądeccy strażacy podejmują interwencje związane z opadami deszczu. Działania były  prowadzone na obszarze gminy Łącko w okolicach Woli Kosnowej oraz Zagorzyna. Tam układano, worki z piaskiem chroniąc posesje, drogi oraz udrażniano przepusty – informuje PSP Nowy Sącz.

Na terenie Nowego Sącza pompowano wodę z zalanego magazynu w szpitalu oraz sklepie. Woda gromadziła się pod wiaduktami w okolicach ulicy Nawojowskiej utrudniając przejazd samochodów. Działania były prowadzone również na obszarach gmin Chełmiec, Podegrodzie, Grybów oraz Kamionka Wielka. W królowej Polskiej działania prowadzono w Szkole Podstawowej. Podczas wszystkich działań  strażacy zabezpieczali miejsca zdarzenia, udrażniali przepusty, usuwali powalone drzewa, układali worki z piaskiem oraz pompowali wodę. Od rana 17 września do godziny 15.00 podjęto około 40 interwencji związanych z opadami deszczu.

levitra źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź