miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dym był widoczny z kilku kilometrów! Tysiące litrów wody w obiekcie, cały sprzęt zniszczony [Nagranie, zdjęcia]

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 24 zastępy i 103 strażaków.

0 4 088

Dzisiaj rano, 21 września około godziny 6.36 zastępy z JRG nr 2 nr 1 w Nowym Sączu oraz zastępy najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w markecie nie było osób, a z całej połaci stropodachu wydobywały się kłęby dymu. Ze względu na zadymienie, wysoką temperaturę oraz zawalone elementy stropodachu nie było możliwości wejścia do wnętrza budynku.

 

Czytaj również: Tymczasowa przeprawa na Kamienicy obejmie jedynie koszty bezpośrednie! Żołnierze czekają tylko na uzgodnienia formalno-prawne

 

 

 

Zdjęcia nadesłane przez czytelników

 

Działania gaśnicze prowadzono przez dostępne drzwi i okna w obiekcie. Z podnośnika przez stropodach podjęto próby przedostania się do obiektu w celu podania skutecznych prądów wody. Jednak ze względu na nagrzanie konstrukcji oraz zadymienie nie było również możliwości wykonania otworów w celu podania środka gaśniczego.

 

Więcej zdjęć i filmów z miejsca zdarzenia – KLIK

 

W związku z tym prowadzono działania mające na celu schłodzenie konstrukcji oraz równocześnie podawano prądy wody do wnętrza budynku poprzez dostępne drzwi i okna w budynku. Dach chłodzono wodą a w celu stłumienia pożaru podano pianę. Po schłodzeniu konstrukcji stropodachu, wykonano w nim otwory w celu oddymienia budynku oraz podania prądów środka gaśniczego do wnętrza. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia spalonych elementów stropu oraz wyposażenia. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 24 zastępy i 103 strażaków. Do gaszenia wykorzystano podnośnik i drabinę mechaniczną oraz trzy cysterny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, czytelnicy
nagranie: Mr AIR

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź