miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: 48-latek ukradł portfel! Namierzyli go dzielnicowi

0 607

Klient robiący zakupy w jednym ze sklepów w miejscowości Świniarsko w gminie Chełmiec przez nieuwagę odłożył swój portfel na ladę przy kasie. Gdy odwrócił się, by zapłacić za zakupy okazało się, że portfel w którym miał dokumenty i 1050 złotych, został skradziony.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zwłoki mężczyzny w szalecie miejskim przy ul. Bulwar Narwiku!

 

– Funkcjonariusze, by ustalić sprawcę wykonali wiele czynności, jednak kluczowe było okazanie policjantom dzielnicowym wizerunku mężczyzny z zabezpieczonego nagrania monitoringu. Wówczas sprawy potoczyły się już szybko. Dzielnicowy z rejonu Chełmca oraz dzielnicowy osiedla Helena podczas wspólnego obchodu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał przekazanemu im rysopisowi. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 48-latek przyznał się do kradzieży portfela, a następnie został przewieziony do sądeckiej komendy – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

48-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z art. 278 § 1 kodeksu karnego i dobrowolnie poddał się karze, a do właściciela trafiły skradzione pieniądze, które sprawca przechowywał w swoim domu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcia ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź