miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Przewrócona ciężarówka! Kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 208

W poniedziałek (18 marca) ok. godz. 9:20 w miejscowości Marcinkowice w gminie Chełmiec samochód ciężarowy w trakcie wysypywania ziemi przewrócił się na lewy bok. Kierowca został poszkodowany i przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Strażacy walczą z pożarami traw oraz siana! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że podczas wysypywania ziemi na jednej z działek doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego na lewy bok. Osoba kierująca z pomocą właściciela działki wyszła z pojazdu. Podczas badania urazowego ustalono, że poszkodowany narzeka na dolegliwości. Na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała osobę poszkodowaną w celu dalszych badań. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Ustalono właściciela pojazdu, przekazano mu pojazd wraz z zaleceniami i uwagami dotyczącymi stawiania na koła. Na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził swoje czynności – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Marcinkowicach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź