miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Strażacy dwie godziny gasili pożar budynku gospodarczego! [ZDJĘCIA]

0 769

W sobotę (1 grudnia) ok. godz. 17:48 w miejscowości Boguszowa w gminie Chełmiec doszło pożaru drewnianego budynku gospodarczego oraz blaszanego garażu wykorzystywanego do przechowywania sprzętu. Przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

 

Czytaj również: Gmina Grybów: 36 strażaków ponad trzy godziny gasiło pożar poddasza! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był całkowicie drewniany budynek gospodarczy oraz częściowo wnętrze blaszanego garażu wykorzystywanego do przechowywania sprzętu. Na miejscu znajdował się brat właściciela, od którego uzyskano informację o braku zasilania elektrycznego w obiekcie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palący się obiekt. Przybyłe jednostki OSP wykonały zasilanie zastępu JRG. Wodę dowożono do pożaru z hydrantu oddalonego o około kilometr od pożaru. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów konstrukcji budynku. Nadpalone wyposażenie oraz drewno opałowe przelano wodą. Na miejsce przybył patrol Policji, a następnie właściciel budynku. Pogorzelisko skontrolowano kamerą termowizyjną – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Boguszowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Paszyn, Mogilno i Mystków. Czynności ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez strażaków trwały dwie godziny, a bezpośrednia przyczyna pożaru nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź