miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Dziecko i dwie osoby dorosłe w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 1 002

W środę (9 stycznia) ok. godz. 16:06 w miejscowości Zbyszyce w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi łącznie trzy osoby, w tym dziecko. Wszyscy zostali poszkodowani i przetransportowani do szpitala.

 

Czytaj również: Paszyn: Siła uderzenia była ogromna! Ciało odnaleziono w pobliskim potoku [RELACJA STRAŻAKÓW]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe marki Mazda oraz Opel. Opel znajdował się częściowo na jezdni i poboczu, a Mazda na pasie jezdni. Jeden pas ruchu był zablokowany. Samochodami podróżowało trzy osoby, w tym dziecko. Wszystkie osoby zostały poszkodowane. Z samochodów na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne. Drzwi w obydwu pojazdach udało się otworzyć bez użycia sprzętu hydraulicznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Do czasu przybycia na miejsce karetek Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane pozostawały w samochodach. Odłączono klemy akumulatorów w pojazdach. Zasypano rozlane płyny eksploatacyjne sorbentem. Zakręcono instalację LPG w samochodzie Mazda. Po przybyciu na miejsce karetek Pogotowia Ratunkowego, jedna osoba o własnych siłach opuściła pojazd, a druga została wydobyta na noszach typu deska przez ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz strażaków. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję, samochód Mazda usunięto z jezdni. Do szpitala zostały zabrane wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu. Zastępy PSP zakończyły działania, a na miejscu pozostała Policja oraz OSP Gródek, który prowadził działania związane z kierowaniem ruchem na drodze – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Zbyszycach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i OSP Gródek nad Dunajcem. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź