miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: 17-latek próbował ugasić pożar garaży i został poszkodowany! [ZDJĘCIA]

0 370

W czwartek (20 września) ok. godz. 15:32 w miejscowości Wojnarowa w gminie Korzenna doszło do pożaru dwóch garaży. W wyniku zaistniałej sytuacji jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Tęgoborze: Motocykl zderzył się z ciężarówką! Mężczyzna w stanie krytycznym [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty był budynek garażu typu „blaszak” wraz z wyposażeniem oraz częściowo sąsiadujący ścianami drewniany budynek garażu kryty blachą. W odległości kilku metrów od obiektów objętych pożarem znajdował się zagrożony budynek gospodarczy znacznych rozmiarów. Z drewnianego garażu przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej ewakuowany został ciągnik rolniczy i sprzęt warsztatowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się garaże i ugaszeniu ich. Dokonano częściowej rozbiórki uszkodzonych garaży. Ustalono, że w chwili pożaru w garażu przebywał 17-letni chłopak, który skarżył się na złe samopoczucie. Z relacji mieszkańców wynikało, że podjęli oni nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Kolejne działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dokonano dalszej rozbiórki spalonych elementów, sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej budynki nie stwierdzając oznak podwyższonej temperatury. Po przybyciu na miejsce pożaru karetki Pogotowia Ratunkowego przekazano jej załodze poszkodowanego, który został zabrany do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Wojnarowa. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały w sumie godzinę, a bezpośrednia przyczyna pożaru nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź