miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Ciężarówka uszkodziła ogrodzenie! [ZDJĘCIA]

0 1 156

We wtorek (23 lipca) ok. godz. 16:30 w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko samochód ciężarowy wypadł z jezdni i uszkodził ogrodzenie posesji oraz drzewa iglaste. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Czytaj również: Gmina Piwniczna-Zdrój: Samochód ściął znak i wylądował w rowie! Pasażerka w szpitalu

 

– Po przybyciu na zdarzenia zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy marki MAN, w którym podróżował sam kierujący wypadł z jezdni i znajdował się poniżej drogi, uszkadzając ogrodzenie posesji oraz drzewa iglaste. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu klem akumulatorów w samochodzie ciężarowym oraz sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono. Odpięto przewody naczepy. Na miejscu pozostała Policja oraz OSP Zabrzeż w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przybycia dźwigu. Na miejsce przybył dźwig. W trakcie wyciągania samochodu ciężarowego nastąpił wyciek płynu silnikowego. Strażacy usunęli substancję przy użyciu sorbentu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Zabrzeży zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Czerniec oraz OSP Zabrzeż. Czynności prowadzone przez strażaków trwały półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź