miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Stary Sącz: Pożar drewnianego budynku mieszkalnego! [ZDJĘCIA]

0 1 015

W piątek (26 lipca) ok. godz. 14:30 w miejscowości Barcice w gminie Stary Sącz doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęty był ganek domu oraz część konstrukcji dachu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania prądu elektrycznego na skrzynce elektrycznej znajdującej się na budynku, zakręceniu dopływu gazu oraz podaniu trzech prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Wykonano prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu i złożono ją w bezpiecznym miejscu, a następnie przelano wodą. Po ugaszeniu pożaru na miejsce przybyło Pogotowie Elektryczne oraz Gazowe, które odłączyło media od budynku. Po odłączeniu prądu elektrycznego, usunięto z poddasza elementy stopionych przewodów elektrycznych oraz usunięto resztę nadpalonej konstrukcji. Dodatkowo konstrukcję przelano wodą. Po kontroli kamerą termowizyjną konstrukcji budynku, wykluczono zagrożenie – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Barcicach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Barcice, OSP Stary Sącz, OSP Przysietnica oraz OSP Moszczenica Wyżna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie prawie dwie i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź