miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów dostawczych! Trzeci samochód w rowie [ZDJĘCIA]

0 294

W środę (21 listopada) ok. godz. 10:16 w miejscowości Ropa w powiecie gorlickim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Trzeci samochód – osobowy wpadł do rowu. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego poszkodowana została jedna osoba.

 

Czytaj również: Gmina Łososina Dolna: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Pojazdy znajdowały się na drodze. Trzeci samochód osobowy znajdował się w rowie, gdyż kierujący widząc zderzenie samochodów starał się je ominąć i wpadł do rowu. Osoby jadące samochodami opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Jedna z nich została poszkodowana. Z samochodów wyciekły płyny eksploatacyjne. Pierwszy na miejsce przybył zastęp z OSP Grybów Biała. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG nr 1 ustalono, że zdarzenie miało miejsce poza granicami powiatu nowosądeckiego, tj. w Ropie w powiecie gorlickim. O tym fakcie poinformowano stanowisko kierowania. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała osobę poszkodowaną do szpitala. Przybyły zastęp z JRG Gorlice wezwał na miejsce zdarzenia piaskarkę do posypania oblodzonej drogi. Po wykonaniu czynności przez Policję oraz zabraniu rozbitych pojazdów przez Pomoc Drogową usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe, a wycieki zasypano sorbentem – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W działaniach brały udział zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, JRG Gorlice, OSP Grybów Biała, OSP Ropa oraz OSP Wawrzka. Czynności prowadzone przez strażaków trwały około dwóch godzin.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź