miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kamionka Wielka: Wyziębiony i przestraszony pies leżał na wysepce w nurcie rzeki! Uratowali go strażacy

2 1 419

We wtorek (11 grudnia) ok. godz. 7:41 w miejscowości Kamionka Wielka na wysepce usypanej z kamieni, w nurcie rzeki Kamionka leżał wyziębiony i przestraszony pies. Działania prowadzone przez strażaków na miejscu zdarzenia trwały w sumie godzinę.

 

Czytaj również: Gmina Kamionka Wielka: Samochód wpadł w poślizg, ściął znak, dachował i wylądował w rowie! Kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na wysepce usypanej z kamieni, w nurcie rzeki Kamionka leżał pies. Był on wyziębiony i przestraszony, a z relacji świadka wynikało, iż leżał tam już drugą dobę. Na miejscu obecni byli pracownicy UG Kamionka Wielka. Działania przybyłego zastępu OSP Królowa Górna polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ratownika wchodzącego w nurt rzeki w specjalne ubranie, kamizelkę ratunkową i linkę ratowniczą. Wszedł on do wody, przedostał się do zwierzęcia, przeniósł go na rękach na brzeg i przekazał pracownikom UG Kamionka Wielka – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Kamionce Wielkiej zadysponowany został zastęp z OSP Królowa Górna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KM PSP NS
Fot.: OSP Połaniec (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Żaneta pisze

    Mozna prosic o jakis kontakt w sprawie psa uratowanego z wody? Z gory dziękuję
    Zostawiam numer tel: 513868950

  2. XXYXX pisze

    Jakby to był kundelek to by go straż miejska zabrała a tak to prosze bardzo.. piesek 2tysiące warty to go “pokochał”

Zostaw odpowiedź