miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kościelny złodziej złapany! Wspólnie z paserem wylądują za kratkami?

0 753

Wszedł do kościoła, ale nie po to by się modlić. Po jego wyjściu zniknął sprzęt i naczynia liturgiczne. Policjanci bardzo szybko ustalili złodzieja oraz odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty.

 

Czytaj również: Koniec nakazu noszenia maseczki!
Fitness, kina i teatry w nowym reżimie sanitarnym! Kolejny etap odmrażania gospodarki – KLIK

 

O kradzieży policjanci zostali zaalarmowani w miniony piątek późnym wieczorem (22 maja br.). Wtedy zgłoszono tylko kradzież statywu fotograficznego, ale po dokładnym sprawdzeniu nowosądeckiej świątyni okazało się, że jego łupem padły również inne przedmioty.

Przedmioty odzyskane z kradzieży w świątyni w Nowym Sączu

Jeszcze w nocy funkcjonariusze działając operacyjnie wytypowali sprawcę tej kradzieży, a w południe zatrzymali go na terenie miasta. Ponadto przy ścieżce rowerowej znaleźli czarny worek, w którym znajdowała się część skradzionych przedmiotów – m.in. mikrofon i elementy dwóch bezprzewodowych odbiorników, przewody elektryczne oraz naczynia liturgiczne. Kolejne skradzione rzeczy, w tym m.in. statyw, butelki z parafiną, świece i wazon policjanci znaleźli w mieszkaniu innego mężczyzny. Proboszcz parafii oszacował straty na kilka tysięcy złotych, z czego policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom: 46-letniemu złodziejowi i 55-letniemu paserowi. Pierwszy z nich usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 par. 1 kk), za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a drugi – zarzut nieumyślnego paserstwa (art. 292 par. 1 kk), za co grozi kara grzywy, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. Rafał Kmak
fot. pixabay.com | KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź