miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krajówka zablokowana, zderzyły się trzy samochody! Była czołówka, ranni w szpitalu, mnóstwo zamieszania

0 4 429

Dzisiaj, 21 maja około godz. 16.25 doszło do wypadku na drodze krajowej DK75 w Łososinie Dolnej (powiat nowosądecki).Trasa relacji Brzesko – Nowy Sącz zderzyły się trzy samochody. Na skutek zdarzenia dwie osoby zostały ranne i zabrane do szpitala. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna. Występują utrudnienia w ruchu, a policja kieruje objazdami. 

 

Czytaj również: Sześcioraczki z Tylmanowej kończą 2 latka! Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela w doskonałej formie [Zdjęcia]

 

 

21 maja około godziny 16.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na DK75 w doszło do zderzenia trzech pojazdów. Pojazd marki Opel wraz z przyczepą, którym podróżowało dwie osoby znajdował się częściowo w rowie. Jeden z pasażerów znajdował się już poza pojazdem, a drugi zakleszczony w pojeździe znajdował się pod opieką ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego. Pojazd marki Hyundai, którym podróżował kierujący znajdował się częściowo w rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem strażaków. Pojazd marki Audi, którym podróżował kierowca znajdował się na pasie jezdni. Droga była całkowicie zablokowana.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stworzeniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe marki Opel. W tym celu wykorzystano nożyce hydrauliczne, za pomocą których usunięto dach pojazdu. Ewakuowano osobę poszkodowaną na deskę ortopedyczną i przetransportowano do karetki pogotowia. Odłączono akumulatory w pozostałych pojazdach. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje, usunięto pojazd Marki Audi na pobocze. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałości pokolizyjne z jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy. Karetki Pogotowia zabrały z miejsca zdarzenia łącznie dwie osoby. 

Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

Źródło: RMF.FM, fot. NTV

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź