miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Pożar kominka. Ewakuowano 8 osób

0 1 247

W Krynicy-Zdrój, dzisiaj (2 maja) wczesnym rankiem doszło do pożaru kominka w drewnianym domku jednorodzinnym. Na skutek zapłonu przewodu kominowego zajęła się drewniana podłoga. 8 osób zamieszkujących dom zostało ewakuowanych.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Groźny wypadek na rondzie Solidarności [Zdjęcia] 

 

– 2 maja około godziny 4.49 zastępy z JRG Krynica zadysponowane zostały do pożaru w Krynicy-Zdroju  na ulicę  Zieleniewskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w budynku o konstrukcji drewnianej doszło do zapalania się tragarzy i odeskowania przy kominku na paliwo stałe – informuje Marian Marszałek, rzecznik PSP w Nowym Sączu. – W budynku występowało zadymienie, a pożar rozprzestrzeniał się pomiędzy pierwszą i drugą kondygnacją. Na miejscu otrzymano informację, że  8 osób opuściło budynek przed przybyciem zastępów PSP  i nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości – dodaje funkcjonariusz.

 

 

Osoby użytkujące lokal podjęły próbę ugaszenia pożaru przy użyciu samochodowej gaśnicy proszkowej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych proszku z gaśnicy na palące się elementy budynku i do przewodu kominowego. Wygaszono kominek. Wycięto część odeskowania podłogi na drugiej kondygnacji i podano jeden prąd wody na palący się tragarz i odeskowanie. Sprawdzono wszystkie pomieszczenie na obecność innych zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej.  Profilaktycznie zrzucono  nagar z przewodu kominowego przy użyciu szczotki kominiarskiej. Działania strażaków trwały prawie półtorej godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź