miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łabowa: Naczepa z wodą mineralną zablokowała ruch [ZDJĘCIA]

0 1 267

W piątek (1 czerwca) ok. godz. 4:08 w miejscowości Łabowa doszło do niekontrolowanego wypięcia z ciągnika siodłowego naczepy przewożącej wodę mineralną. Zablokowała ona jeden pas ruchu oraz częściowo zatokę przystanku autobusowego.

 

Czytaj również: Wypadek na ul. Kochanowskiego w Nowym Sączu. 29-latka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

 

– Lewy róg naczepy oparty był o jezdnię. Powłoka zbiornika paliwa w pojeździe była uszkodzona, jednak nie doszło do wycieków. Właściciel firmy przewożącej ładunek został poinformowany o zdarzeniu i zorganizował transport zastępczy w celu rozładunku palet o łącznej masie 28 ton. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wahadłowym kierowaniu ruchem, zabezpieczeniu naczepy w trakcie jej przeładunku oraz pomocy przy rozładunku (przy użyciu wózka widłowego). Po odciążeniu naczepy, jej przednią część wspartą na jezdni uniesiono za pomocą sprzętu hydraulicznego i zabezpieczono przed dalszym przemieszczeniem przy użyciu palet. Częściowo uszkodzony ciągnik siodłowy został zastąpiony i po ponownym spięciu skład odjechał na pobliski parking – poinformował Marian Marszałek, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia trwały dwie godziny, a pracowały zastępy z: JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Łabowa.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź