miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na sądeckim rynku odbyło się wielkie rodzinne rysowanie [ZDJĘCIA]

0 1 314

Już po raz ósmy na płycie rynku w Nowym Sączu miało miejsce Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne. W tym roku dzieci kolorowymi kredami rysowały kwiaty, ponieważ taki był temat przewodni wydarzenia. Niektóre z nich były bardzo oryginalne, wprost jak z bajki.

 

Czytaj również: Barwny korowód na czele z królową Jadwigą przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA]

 

– Maluję kolorowe kwiatuszki. Pierwszy raz uczestniczę w tej zabawie. Najbardziej lubię kolor różowy i dlatego najczęściej używam różowej kredy – powiedziała Lena Bogusz (5 lat), mieszkanka Osiedla Kochanowskiego w Nowym Sączu.

Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne z roku na rok poszerza swój zasięg, atrakcji też jest coraz więcej. Liczne konkursy z nagrodami przyciągnęły dzieci z Nowego Sącza i okolic przed sądecki ratusz. Tomasz Michałowski – zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza zadawał pytania i rozdawał prezenty (książki, piłki, słodycze itd.). Każde dziecko otrzymało coś innego.

– Podobają mi się bardzo występy zespołów z Pałacu Młodzieży, pięknie śpiewają. Najbardziej lubię róże i dlatego będę je dzisiaj malowała – powiedziała Patrycja Bogusz z klasy piątej szkoły podstawowej (starsza siostra Leny). Obie dziewczynki przyszły z mamą (Iwoną).

Podczas wydarzenia wszystkie dzieci uczestniczyły w symbolicznym puszczaniu balonów do nieba, które poleciały wysoko, ponad sądecki ratusz. Na stoiskach była wata cukrowa, popcorn, a balonowe zoo było dziełem klowna. Uśmiech na twarzach dzieci był bezcenny.

– Mamy okazję być po raz pierwszy na takiej imprezie z okazji Dnia Dziecka. Amelka ma siedem lat i uczęszcza do zerówki. Postanowiłyśmy wspólnie z córką wziąć udział w wydarzeniu przygotowanym przez Urząd Miasta w Nowym Sączu – powiedziała Barbara, która zamieszkuje na ul. Żywieckiej w Nowym Sączu.

Wolontariusze Fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza malowali dzieciom twarze, prowadzili warsztaty recyklingowe wraz z maskotką Leo, a także konkursy z nagrodami.

– Jestem pomysłodawcą tego projektu, po raz ósmy zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne w Nowym Sączu. Kilkanaście miejscowości bierze w nim udział, popularyzujemy rysowanie. Walczymy o plastykę na wysokim poziomie w szkołach, ponieważ ona rozwija wyobraźnię. Dzieci bawią się świetnie. Mamy nadzieję, że za rok Pierwsza Dama RP (Agata Kornhauser-Duda) będzie osobiście uczestniczyła w tym wydarzeniu, ponieważ obejmuje ona honorowy patronat nad imprezą – powiedział Stanisław Szarek, artysta-malarz, Kawaler Orderu Uśmiechu i inicjator wydarzenia na płycie rynku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź