miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łososina Dolna: Wypadek dwóch osobówek [Zdjęcia]

0 438

Dzisiaj (21 lipca) w Łososinie Dolnej przed godziną 12:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowało łącznie 8 osób, w tym 4 dzieci. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

 

Czytaj również: Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć [Poradnik]

 

– O godzinie 11.59 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. VW i Opel – informuje PSP Nowy Sącz. – Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób w tym 4 dzieci. Jedna osoba została poszkodowana, pozostali uczestnicy zdarzenia nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Volkswagen znajdował się częściowo na jezdni, a częściowo w rowie. Pojazd uszkodził znak drogowy. Opel znajdował się na jezdni blokując jeden pas ruchu.

 

 

Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu klem od akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego pojazdów. Przybyła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przejęła osobę poszkodowaną. Dalsze czynności polegały na usunięciu obu pojazdów na pobocze drogi oraz usunięcie pozostałości pokolizyjnych z jezdni. Karetka Pogotowia zabrała osobę poszkodowaną z miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały godzinę.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź