miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na Rondzie Solidarności zderzyły się dwa pojazdy. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 425

W piątek (1 czerwca) ok. godz. 23:40 na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi trzy osoby, jedna z nich została przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala.

 

Czytaj również: Wypadek na ul. Kochanowskiego w Nowym Sączu. 29-latka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Seat Toledo oraz Toyota Auris. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby. Wszyscy uczestnicy kolizji znajdowali się poza pojazdami. Trzy osoby zaopatrywane były przez ratowników medycznych. Z Toyoty nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Seat ustawiony był przy skrajnym pasie ruchu ronda prostopadle do osi pasa drogowego, natomiast Toyota na wewnętrznym pasie ronda, ustawiona prostopadle do osi pasa. Środkowy pas ronda był wolny, a ruch odbywał się bez utrudnień. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatorów w rozbitych samochodach. Jedna osoba została zabrana do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez sądecką Policję pojazdy przemieszczono na pobocze drogi. Wyciekłe płyny eksploatacyjne usunięto przy pomocy sorbentu, a pozostałości po kolizji zmieciono z jezdni na pobocze. Działania zastępu z JRG nr 1 w Nowym Sączu trwały czterdzieści minut.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź