miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na ul. Przesmyk i Mała Poręba paliła się sadza w kominach! [ZDJĘCIA]

0 445

W czwartek (10 stycznia) ok. godz. 16:35 na ul. Przesmyk w Nowym Sączu zapaliła się sadza w przewodzie kominowym, w jednym z budynków mieszkalnych. Kolejne zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy na ul. Mała Poręba. Strażacy apelują do mieszkańców o rozwagę.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Mężczyzna ucierpiał w wyniku pożaru drewutni! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się sadza w przewodzie kominowym. Piec został wygaszony przed przybyciem zastępu Straży Pożarnej przez właściciela budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu proszku gaśniczego do przewodu kominowego. W tym samym czasie sprawdzono wszystkie ściany kominowe za pomocą kamery termowizyjnej oraz wszystkie pomieszczenia w budynku, które wykazały niewielką obecność tlenku węgla. W celu przewietrzenia budynku otwarto okna. Dwóch ratowników zabezpieczonych linką strażacką, po wyjściu na dach budynku wprowadziło do przewodu kominowego kulę kominiarską w celu jego obicia z materiału palnego, który był wybierany na poziomie kotłowni przez drzwiczki rewizyjne i wynoszony na zewnątrz. Po ugaszeniu pożaru ponownie dokonano kontroli kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi, które nie wykazały zagrożenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Przesmyk w Nowym Sączu zadysponowany został zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad godzinę. Po powrocie do jednostki, za ok. dziesięć minut strażacy wyjechali do kolejnego pożaru sadzy w kominie, który powstał tym razem w Nowym Sączu na ul. Mała Poręba.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź