miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Poddasze budynku Konspolu w płomieniach! [ZDJĘCIA]

0 90

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, iż ogień objął część wędzarni znajdującej się na poddaszu. Pracownicy próbowali opanować pożar przed przybyciem Straży Pożarnej przy pomocy gaśnic proszkowych. Przyniosło to umiarkowany sukces, jednak ewakuacja pracowników zakładu przebiegła bez problemów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kolizja dwóch osobówek na skrzyżowaniu Barskiej z Paderewskiego

 

Nasza interwencja polegała na zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu działań. Wprowadzono ratowników na dach w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i w miejsce pożaru podano środek gaśniczy w postaci proszku, do czasu odłączenia zasilania elektrycznego przez elektryka zakładu. Wykonano dostęp do pożaru przez dach przy użyciu  podręcznego sprzętu burzącego, a następnie podano prądy piany ciężkiej na ognisko pożaru. Następnie wprowadzono ratowników do pomieszczeń wędzarni, gdzie przeprowadzono prace rozbiórkowe i podano jeden prąd piany na ognisko pożaru. Schłodzono strefę podsufitową oraz elewacje w pomieszczeniu – informują strażacy z JRG 1 i 2.

Po akcji gaśniczej, która trwała około trzech godzin, dokonano pomiarów terenu, który ucierpiał w wyniku wypadku, a następnie oddano budynek pod nadzór osób zarządzających zakładem. Przyczyna wybuchu pożaru nie została ustalona.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź